Slot Car

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,
Adica ..daca merita sa investesti in scara 1:24 ,1:32 sau 1:43 ?
La scara 1:32 sunt cele mai multe modele de slotcar .Sunt extrem de detaliate si merg foarte bine (cu ceva tuning individual se poate imbunatati fiecare model dupa proriul gust .....) .
La scara 1:24 sunt mai putine modele ,dar se gasesc multe kituri de masini la 1:24 sau 1:25 care se pot motoriza .....
Scara 1:43 este mai putin raspandita (doar Carrera Go si Scalextric si SCX mai au ceva compact in program....) .Dar detalierea nu este grozava (arata mai mult a jucarie ....)Dar ocupa spatiu mai putin ...
 
Pai ,atunci nu cunosc...si nu vreau sa vorbesc prostii ! Fiul meu a avut Carrera Go si acestea mergeau ca si cele mari 1:32 la 12-14 V .
 
Foarte frumosa, dar locul ei pare mai degraba intr-o vitrina decit pe un circuit.

La ce pret a fost, daca se poate spune?
 
Salut ,
Bineinteles ca asa ceva nu este de curse.....dar la plimbare merge foarte bine :D
35 euro m-a costat.... :roll:
 
Driftul si tractiunea spate sunt ca pestele si apa.
AM vazut ca se pune si zapada de la noch pe traseu si arata ca la Monte Carlo in proba de raliu de pe Colle du Turiny.
 
Scuze de poluarea subiectului.

Pt. @tyco: exista un magazin in Bucuresti unde au cite ceva legat de slot-car.

Magazinul este destul de SF pentru ce se gaseste in Romania, insa stau relativ prost la capitolul seriozitate. Anul trecut am comandat un R8 Gordini si dupa mai mult de o luna de zile mi-au spus ca nu aduce importatorul asa ceva, desi in prealabil au zis ca dureaza 2 saptamini.
Mai au si citeva modele expuse, insa pretul este aproape dublu fata de ce se gaseste in Germania (35 in loc de 20euro).


http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=10943.0
 
Salut,
Nu este nici vorba de poluare..... :D
De ce masini este vorba? 20 euro ????
o masina normala la 1:32 costa si aici in jur de 40euro......sau este vorba de CarreraGo la scara 1:43 ??? acestea sunt ieftine ,dar si sunt gandite ca jucarie pentru copii.....(detaliere slaba ,viteza exagerata ,proportii anormale la masini etc.......) pe cand cele la 1:32 sau 1:24 sunt modele adevarate .....
 
1/32 costa in jur de 140 de lei aici. Este vorba de masinile din campionatul european de turisme model analog.
Atunci aveau citeva modele BMW.

Cind zic 20 de euro ma refer la tirgurile de specialitate unde gasesti chilipiruri.
 
Nu e ciudat ci doar marketing: multi sponsori care au dat cite putin fiecare. Asa ca fiecare are cite un loc pe masina.