Colectia flvca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vagon CFR clasa I:



Multumesc Trains Addicted. Asta da surpriza :D

si acum putina Brawa:



si pentru amuzament:



cu multumiri Nuernberg!
 
Salut Montalbano,

cele trei LDH-uri sunt realizate de Cristi Savin, iar schemele de culori au fost alese de el. Poate cel potocaliu iese din tipic, celelalte fiind des intalnite. Ele sunt realizate si inmatriculate, dupa locomotive reale bineinteles. LDH-ul portocaliu se gaseste la Iasi, la un operator industrial.

Poze noi cu cisterna:





Cisterna este inscriptionata cu sigla fabricii de melasa si furaje din Feldmoching. Cu lupa se vede si o placuta inscriptionata Nuerenberg, distanta intre osii 4m, incarcatura 15000kg.
 
nici io nu o am mai lunga :(

Flaviu, stii ce-mi place la seturile astea K Bay de Trix? Faptul ca nu contine ca la un eventual Roco vagoane de umplutura. Sa nu uit si Piko... chiar Fleischmann. Hai ca sunt chiar obraznic :evil:
 
Vali, 99% ai dreptate. Singurul care se repeta este vagonul de bagaje, eu am deja trei :D . Dar sta foarte bine la final de garnitura, e iluminat si se aprind si lampile din spate. Setul asta l-am vrut mai ales pentru vagonul de carbuni. Aveam trei, dar parca da mai bine, o garnitura mai lunga. Separate nu se mai produc :( .
 
Sa le ai pe toate la tine pe "sine" mi se pare SUPREM . Fara cuvinte @flvca.
P.S. Nota 10 si la Cristi Savin! :aplauze:
 
Am auzit ca se redeschid minele! Eu m-am pregatit :D:



Garnitura Brawa, bineinteles fiecare vagon are alta inmatriculare.