Caile Ferate "La Ursu"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mpursu a spus:
Iata aici o poza realizata in seara zilei de 19 februarie anul curent:

Cine-o fi sosit la Caile Ferate "La Ursu", la ceas tarziu de seara, pe o vreme FOARTE urâtă’, cu lapovitza si vant rece?

BR 17 DRG
Imi place eleganta acestei locomotive de-mi vine rau!
 
MosNicolae, MosCraciun si Dragobetele :D au complotat foarte intens, astfel incat au reusit sa-mi aduca aceasta superba locomotiva BR17 Fleischmann
yahoo.gif

 
DA! bielele sunt corecte, contramanivela nu trece prin manivela ca la BR 98 Piko :D de unde rezulta ca te-ai ales cu o fieratanie pe cinste. Sper ca si de Pasti iti aduce iepurila ceva de soi. 8)

Scrie-ne ceva versuri despre propulsor si asteptam poze cu luminile masinii.

Obi Mondialu' si Universalu' 8)
 
Locomotiva asta frumoasa nu se lasa fotografiata si pe partea dreapta sa vedem si noi bielele de pe acea parte daca sunt corecte si ce se mai ascunde pe acolo .
Deci sa intelegem ca ai iesit din criza anuntata prin sosirea acestei BR 17 , foarte bine tot inainte .
 
Motorul locomotivei se afla in tender si actioneaza asupra osiilor 1 si 4. Sunt foarte incantat ca rotile dintate se afla pe axe si nu direct pe rotile tenderului; bineinteles, am stiut din timp acest amanunt, studiind... lista cu piese de schimb aflata pe site-ul producatorului :D
Rotile locomotivei sunt din metal, cu spite FOARTE fine, iar bielele (corecte pe ambele parti :aplauze:) sunt si ele realizate cu multa grija, aproape in intregime din metal, cu tijele sertarelor functionale 8)
 
Bravo MPU! Felicitari! Deja joci in alta liga...
Jucaria este de exceptie. Cred ca o poti privi ore in sir fara sa te plictisesti... Dragobetele nu e gelos?
 
Multumesc tuturor pentru aprecieri 8)
Ambii membri ai Conducerii Cailor Ferate "La Ursu" sunt FOARTE incantati de achizitie :aplauze:, asa ca... ceva imi spune ca urmatoarele investitii se vor canaliza spre introducerea de sunet si in celelalte locomotive. S-ar putea chiar sa apara posibilitatea unor vanzari/schimburi in acest sens, asa ca... tineti aproape :D
 
Pai da, in felul asta ma racai eu pe ochi ca am ales scara N cand va vad pe toti cu ce va laudati. :D Dar am avantajele mele cu N-ul :evil: :p .