ROCO in Romania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

george

New Member
5 Februarie 2016
5
0
Arad
LOCATION
Arad
La Arad incepand de astazi firma Roco, a inceput angajari pentru fabrica pe care o deschid in Arad. Cred ca este un lucru benefic pentru Modelismul din Romania
 
SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR...........................
poate mai scad si preturile............. :evil:
 
La arad?????????????????????? Unde?????? Ca ma si duc la ei sa le fac o vizita :D
 
Pai fabrica este in Zona industriala S-E , puncte de reper ar fi Selgros si defunctul San Marco Mall . Este o hala mica , gri , cu emblema ROCO pe ea ( e cam micuta si se vede greu ) ... Intreaga productie este pe sistem lohn , deci nu pot vinde nimic la "poarta fabricii " . Ma rog cam asta era situatia pe la inceputul lui martie ( sper sa nu vorbesc prostii )...
Nu vreau sa fiu rau , dar cum si din alte locuri se " extrag " tot felul de componente , probabil pe piata de vechituri vor aparea tot felul de modele , " extrase" din fabrica :x , la fel cum se pot gasi volane Mercedes si Jaguar , centuri de siguranta , banda izolatoare , sigurante electrice din domeniul auto etc ....
P.S. tin sa mentionez ca nu am nici o legatura cu , " comerciantii" acestor produse :-? , doar ca unele imi par foarte cunoscute de la job 8)
 
Poate acest topic ar trebui mutat altundeva ,la o rubrica cu stiri din domeniul modelismului feroviar pentru a nu altera mesajul lui rally !
 
Merem si noi si extragem niste modele din gama "platin" parca asa le zicea la alea cele mai scumpe :D
 
LDH a spus:
au deschis magazin?

sau urmeaza?

Da in Austria....:roll:

Nu va faceti sperante.Cum a spus si kablu tot ce se produce este in lohn(pt necunoscatori vagoanele <deocamdata doar vagoane de marfa se produc > de la Arad le veti gasi in magazinele situate in tarile la vest de Arad).
 
Si chiar daca nu se deschide vreun magazin. Noi tot il avem pe Dl Rally si asta conteaza mult :D
 
ionut07 a spus:
Din cate stiu la Arad se produc vagoane din fosta gama hobby si minitanks.

Mai rau: doar componente pentru acestea si cind am fost sa semnez contract de service pentru sisemul de alarma am vazut ca principalul criteriu la angajare e sa fie femeie :fluierat: . In plus totul e pazit mai ceva ca la o inchisoare iar produse de acest gen am vazut la Metro la preturi mici ;-)
 
Salutare tuturor!

Vad pe aici multi Aradeni.Asta e un semn bun. Sunt un pic dezamagit de faptul ca nu prea gesesc pasionati din Timisoara. Daca stiti sau cunoasteti nu ezitati sa ma anuntati si pe mine...
Mii de multumiri!

benHur
 
Salut!

Cum sa nu fie pasionati din timisoara...? Voi ati reusit sa faceti si o expozitie, ceea ce noi inca nu am reusit. Chir si pe forum ii ai pe CristiCFR si pe Mr.X 4U caer sunt timisoreni, iar daca esti modelist esti binevenit la intilnirile de la Arad unde ne adunam atat aredeni, timisoreni cat si oradeni :D
 
...cand a fost expozitia?Exista intalniri la Timisoara?Timisoreni luati-ma si pe mine :D
Sunt nou pe aici, poate ma ajuta si pe mine cineva sa gasesc raspunsuri :idea:
 
Intilniri nu stiu. Timisorenii vin la Arad. De expozitie exista un topic reeat special la rubrica expositii.
 
La ultima intalnire de la Arad au participat 3 timisoreni ;) (mai multe detalii aici http://arrailclub.uv.ro/intalnire17.html )
Expozitia de la timisoara se gaseste aici http://www.forum.jucarii.com.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1506