Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Soldatii vor fi germani :lol: iar in limba germana poate stie cineva cum se spune ca eu cu germana mai pauza .
Cred ca m-am exprimat eu gresit cu memorial ,va fi un cimitir militar german din timpul WW2 ,sper sa iasa ceva ,acum sunt in stadiul de proiect :lol:
 
Iata si poze cu ultimele noutati
IMG_1181.jpg

IMG_1182.jpg

IMG_1183.jpg

IMG_1186.jpg

IMG_1187.jpg

IMG_1188.jpg


IMG_1193.jpg

IMG_1194.jpg

IMG_1197.jpg

IMG_1198.jpg

IMG_1199.jpg

IMG_1203.jpg

IMG_1208.jpg

IMG_1210.jpg

IMG_1211.jpg

IMG_1215.jpg

IMG_1206.jpg
 
Hristos a inviat! Sa le stapanesti sanatos.

De unde ai achizitionat cele patru vagoane de calatori din ultima poza? Sunt foarte frumoase si exact asa mi-as fi dorit si eu sa am, dar cred ca Roco nu le mai produce. :(
 
@LA
Achizitionarea vagoanelor a fost o ocazie unica si nu am ezitat sa le achizitionez chiar pe toate care erau disponibile (din cite am inteles)
Toate cele bune :lol:
 
Mai, te felicit pentru aceasta sansa. Nici eu nu as fi stat pe ganduri in a le achizitiona, dar mie nu mi se ivesc astfel de sanse. :-x

:D oricum. sa te bucuri de ele si sa le pastrezi la loc de cinste alaturi de monstrulache. se pare ca in curand si eu voi capata un monstrulache.
 
@LA
Sigur ne-am bucurat cind le-am luat dar mai avem de facut ceva la ele (toate la timpul potrivit)pentru ca aceste vagoane vor forma un tren regional DRG ,acum asteptam locomotiva care le va trage (EP.II DRG aburoasa)si vagonul postal aferent garniturii tot ep.II DRG care speram sa soseasca in cel mult 2 saptamini .
In ceea ce priveste achizitiile lor aceste vagoane dar si alte materiale rulante se pot aduce din strainatate deci se pot comanda la diverse persoane care le poate aduce de acolo sau la saiturile on-line care vind trenulete de la noi daca produsele respective se afla pe stoc sau sint in fabricatie .
 
vagoanele astea, daca nu am aflat aiurea in toamna trecuta, mi s-a spus ca nu se mai afla in productie, asa ca sa-mi iau gandul de la ele. dar acum ceva timp le-am comandat si eu de la Mihai, insa sunt ceva probleme cu Roco care nu furnizeaza comenzile si Mihai m-a anuntat atat de intarzierea comenzii, cat si de posibilitatea ca ea sa nu poata fi onorata. Mie imi pare rau, ca imi placeau vagoanele astea tare mult, dar asta e!

asadar, vezi ce "bogatie" ai achizitionat! :)
 
Iata si platforma de marfa de la Auhagen plina de marfa si tarcul plin cu animale iar vagoanele stau la rind pentru a fi incarcate
IMG_1229.jpg

IMG_1234.jpg

IMG_1240.jpg

IMG_1245.jpg

IMG_1246.jpg

IMG_1247.jpg

IMG_1248.jpg

IMG_1249.jpg

IMG_1250.jpg

IMG_1251.jpg

Miine vom pune poze si cu alte constructii care au primit omuleti si incarcaturi de marfa :D
 
@LDH
Sigur nu o sa fie un diesel
Sa vedem ce va fi ,ori BR 01.5 Reko ep.III ori ceva epoca II asta depinde de "portofel"cit de "gros"va fi :D vorba lui Rally :"cu portofelul la vedere se aduce ce vrei" :D
 
Depinde de al cui portofel vorbim ,ca al meu are ceva in el ,asa pentru macar o Br 55 G 7.1,dar pretentiile sunt ceva mai mari in achizitionarea unei aburoase sau cine stie poate a chiar doua aburoase si aici nu vorbim de cele ieftine din gama hobby :evil: :D :twisted: