Nebunia mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
totodata ieri am fost in parcul obor unde s-a tinut targul anticarior.....de acolo am cumparat niste vederi cu aburoase....sper sa iasa ce vreau sa fac cu ele........aici aveti scanurile la ele...........
CFR-1.jpg

CFR-2.jpg

CFR-3.jpg

Untitled-4.jpg

Untitled-5.jpg

Untitled-6.jpg
 
COObra a spus:
iata doua piese mai deosebite din rasina.....1/87 desigur....destul de mult de debavurat la ele iar vopseaua e aplicata de mine cu pensula.
stiu ca nu au geamuri dar cam greu de taiat la dimensiune si de lipit.
probabil ca nici nu vor avea .....cine stie.
si acum prezentarile......un ARO si un TV....scuze de calitatea pozelor dar am probleme cu lumina.
P1080236.jpg

deci se poate si din rasina si mai ales la scara 1:87

este o realizare, poate mai trebuie umblat putin la culorile TV-ului, in rest cred ca pentru prima experienta este OK

bravo nenea!
 
am uitat....e o eroare de greseala la TV
la atentionarea lui LDH am observat si eu ca am confundat grila din fata cu suportul de numar.....asa ca va fi vopsita in alta culoare
 
Salut Coobra! :confused: :confused: :confused: Frumoase masinutele....mai ales ca sunt de-ale noaste!Este secret :| locul de unde au fost procurate sau numele autorului?In situatia in care sunt confectionate de cineva...persoana respectiva merita :aplauze: .
 
Nu este niciun secret Dane

Sunt exact 1:87 si sunt facute de Wespe, o firma de machete din Ploiesti

Din pacate nu se pot comanda direct si atunci comanda am facut-o la machete.ro

Au venit cam greu, doua luni, targul din Germania, alte obligatii ale furnizorului dar au venit

De asamblat le-a asamblat Coobra

Daca mergi la topicul meu ai sa vezi ca eu am luat o "bucata" dintr-un tren blindat :D
 
mai tineti minte pe COObra?
ala de zicea el ca nu prea o sa-si ia locomotive electrice?
ia uite ce a luat.....si un vagon fromos. ;-)
P1090535.jpg

P1090536.jpg

P1090537.jpg

P1090538.jpg

P1090539.jpg

P1090540.jpg

P1090541.jpg

P1090542.jpg

P1090543.jpg

P1090544.jpg
 
mocotiva a fost dotata si cu un decodor (care bineinteles ca prima oara l-am montat gresit :|
cand o sa ii vina vremea o sa fie si un pic bibilita pentru ca la aprinderea luminilor rosii (care-s puternice) lumineaza si un pic de interior de cabina si un pic pe sub locomotiva prin sasiu....sau pe langa.
motor cu volanta....si tractiune pe toate cele 3 osii mari (rally sa modifici la descriere ca pe site zici ca are tractiune pe 2 osii)
caucioace, culege curent de pe toate osiile, are mecanic, are posibilitatea alimentarii prin pantografe, o gramada de detalii de pus pe dansa....pret excelent.
personal mi se pare o piesa deosebita.
 
pret excelent.
am zis am zis
da tu nu ai zis ca e ziua ta :p
LA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!

apropo vedeti ca nenea rally face oferte deosebite si alte locomotive.....da nu stiti de la mine :|
 
si eu prin cutii...ce naiba sa fac ca stii situatiunea.
da ies ele la viata.....mancalear tata....numai piese una si una....90-60-90 :twisted:
 
@LDH
Coobra nu si-a facut diorama dupa spatiul disponibil din casa, el si-a facut casa dupa marimea dioramei :D
@Coobra
Bravo domnule! Platin, nu merge altfel :confused:
La asa detalii iti trebuie si un dispozitiv de asezat pe sine materialul rulant
 
legat de casa si ce a spus Seby te-am invatat de bine adica la parter sa facem un spatiu deschis cat este amprenta pe sol a casei dar tu nu si nu

daca ma ascultai si te multumeai cu doua camarute la etaj era ok si pentru macheta

noroc ca am fost istet si te-am imbrobodit nitel cu proiectul :D

daca te uiti bine la desenul parterului vezi ca poti sa faci in sufragerie macheta isi pe usa ce da la bucatarie, de acolo prin hol (daca tii neaparat poti merge si in baie - o cascada ceva) si din hol te intorci iar in sufragerie

nu intri in camera "de la strada", aia nu am pus-o

ei!

sau luam autorizatie pentru o constructie in spatele casei? :evil:
 
Ca tot umblasi in ea... tractiunea e pe un boghiu sau pe ambele . cu 2 cardane ?
nu am dat placa afara dar m-am uitat pe desene. alea de sub ea nu e bogie e axe fixe (toate 3) doar ca, culiseaza un pic sa poata lua curbe.
transmisia se face direct din motor prin melc la ambele capete ale motorului. o parte actioneaza 2 axe si o parte doar o axa. si parca pe partea cu o axa are si ditai volanta.
Cat despre ziua mea, si-asa lasasi o "poala" de bani, daca mai puneai si de cadou... iti lasam hogeagu fara burlane
pai ziceai ceva de sticle de vin vechi.....ce cadou....nu vezi ce e la tine.....tu esti cu cadourile.
 
frumoasa achizitie sa le stapanesti sanatos aseara am rascolit prin forum sa gasesc poze cu br 218 care acum a ajuns la mine si aici isi va face veacul nu isi va mai schimba stapanul cu prima intalnire la club o iau cu mine sa o vezi cum a ajuns poate te napadesc amintirile :D
 
si asa era destul de obosita dupa atatia stapani si apropo sa imi spui de unde ai luato? ca nu mai stui am uitat sa caut si la el poze cu ea pnt ca indragesc mult modelul asta