Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
pe langa faptul ca aceasta functie ar fi greu de implementat daca nu ar exista, ea chiar exista si functioneaza destul de bine
ce-i drept, imediat dupa logare trebuie sa faci ceva de genul profil / mesaje personale si pagina principala forum din nou ca sa-ti apara optiunea respectiva; nu ma intreba de ce trebuie sa faci tembelitatea aia de actiuni, e 'de la ei', poate merge si mai simplu, dar eu prefer sa stiu sigur ca functioneaza, chiar daca mai greu, decat mai putin si sa nu mearga
oricum in marea majoritate a cazurilor tin pagina deschisa non stop in firefox, si doar dau cate un refresh din cand in cand; merge brici, dar trebuie sa fii addicted rau :D
 
Mulţumesc de ră’spuns.
Și ca s㒠fiu mai cîrcotaş, tot pe acelaşi forum
mai există’, jos în stînga paginii mai multe funcţii
printre care doar una „mi-e dragă’” şi anume
„Afişeaz㒠mesajele recente” asta în ideea c㒠de la ultima
vizit㒠nu sînt mesaje noi.

Chestiile ar fi bine venite pentru aţipiţi ca mine care uit㒠pe unde
au postat cîte o întrebare sau orice alt comentariu şi pe deasupra
mai uit㒠s㒠activeze funcţia „Anunţă’-m㒠cînd apare un ră’spuns”, care
s㒠fiu sincer e utilă’, dar ce te faci dacă’, tot unul ca mine, uit㒠să’-şi verifice e-mail-ul ?

Și mai este una, anume „Afişeaz㒠mesajele proprii”.
Asta e tră’znet, c㒠uit pe unde am scris ceva şi mi-ar place s㒠vă’d ce a mai
apă’rut nou, dac㒠a apă’rut ceva, acolo unde mi-am dat şi eu cu pă’rerea...

în rest v㒠dorsc de bine, trenuleţe multe ca şi mie de fapt şi
Cră’ciun fericit !
 
Cred ca uiti sa te loghezi si sa bifezi in josul paginii optiunea de autentificare la fiecare vizita si atunci in partea dreapta sus apare :
"Vizualizarea mesajelor scrise de la ultima ta vizita
Vizualizarea mesajelor tale
Vizualizarea mesajelor la care nu s-a raspuns"
In partea stanga "curg" ultimele 20 de mesajede pe forum si
Mesaje private
Necitite: 0
Citite: 29
deci .......ce-ti lipseste?
Ca si @macleod, raman tot timpul pe prima optiune si dau numai refresh, sunt tot in Mozilla Firefox!
 
marcelbanu a spus:
M㒠bă’eţi !
Faceţi cumva ca accesul s㒠fie cît mai simplu la forumul acesta !
Am nevoie de „dou㒠să’tă’mîni” s㒠ajung într-un loc sau altul al
acestui forum.

Nu m㒠credeţi ?
Facem o comparaţie ?

Daca chiar vrei sa fii tu marele organizator, baga piemuri la site admin pana inrosesti tastatura, dar te rugam, scrie despre startseturi, aisuri, traverse, ce vrei tu, legat de chestii miscatoare sau intepenite de pe-aici.
 
@obiwan
Testeaz㒠accesul la un cu tot alt fel de sait !
Nu conteaz㒠care !
Eu doar încerc s㒠atrag atenţia asupra uneor aspecte !
Și mai ales cum mi-ar place mie s㒠fie...
Dac㒠alţii au alte pă’reri...

PS: Mor dup㒠trenuri ! Și am scris la un post dedicat şi am fost admonestat !
Libertatea cuvîntului e doar în cuvîntul mincinosului !
 
te rog, scuteste-ma, nu prea cred ca ma intereseaza un alt site pentru a verifica ce te doare pe tine. Mai intervin si pe alte meleaguri, dar nu pentru a face gargara organizatorica. Chiar insist sa intervii numa' legat de activitatea modelistica sau perpendicular pe trenulism, navo, aero, auto.
 
PS: Mor dup㒠trenuri ! Și am scris la un post dedicat şi am fost admonestat !
Libertatea cuvîntului e doar în cuvîntul mincinosului
!

omule, atunci ce-ar fi sa lasi fasoanele de domnisoara si sa ne vorbesti despre trenuri?

hmmmm... n-as fi crezut ca o sa cad asa de usor de acord cu Obi asupra unui subiect... :roll:
 
Rasuceeeesti!
Lingi creeema!
bagi in lapte

si maninci!

Adica toate functiile pe care le vrea marcelbanu sint pe forumul asta.

te logheeezi(daca nu optezi sa fi permanent logat)
dai dublu click pe indeeex
si iti apar marcate tUate mesajele noi aparute de la ultima vizita.

daca intri la profilul personal iti gasesti o statistica in care exista optiune toate mesajele lui xxx.

Asa am ajuns sa citesc pe aici, ca am vazut marcat faptul ca sint mesaje noi. E deja off topic? sa se stearga atunci
 
Ca user "fresh" ce a citit posturile si topicele vechi din 2006 pana acum tin sa precizez ca mai toate linkurile si filmuletele nu mai sunt de actualitate, asadar daca cineva vorbeste de o diorama, o locomotiva sau un decodor si da si poze ele nu mai sunt valabine si documentarea devine mult mai grea.

Acum sincer sa fiu nu stiu care ar fi rezolvarea ca doar nu o sa stea cineva sa le repuna mai ales ca e cam imposibil dar cred ca ar fi buna o regula in care daca vrei sa prezinti o locomotiva sau ceva sa nu mai dai link de la magazinul unde ai vazut-o ci sa dai un link cu o poza de-a ei si sa scrii tu detaliile(copy paste..nu e asa greu..), astfel ar fi valabila imaginea oricat.

Plus o intrebare..forumul acesta nu suporta si imagini gazduite pe serverul lui ?!?!(astfel nu s-ar pierde niciodata)

Salutare.
 
Salut,

pentru gazduirea de imagini se folosesc site-uri care au acest scop gen photobucket sau altele. Un site specializat in gazduirea de imagini va merge intotdeauna mult mai bine decat varianta de a gazdui imaginile pe serverul forumului, in plus la volumul acestui forum nu stiu la ce costuri s-ar ridica in timp sa gazduim imaginile la noi pe forum avand in vedere cresterea de trafic si alocare pe server.
 
Eu activez pe un forum de masini si vreau sa spun ca avem un topic destul de cunoscut/cautat/folosit numit donatii. Oricine are o piesa de masina(si nu numai) ce nu ai mai trebuie si nu vrea sa o vanda o trece acolo si o da celui ce are nevoie de ea.

Pe lokomotiv nu am gasit un asemenea topic si as fi facut eu dar dupa ce m-am uitat cu atentie am vazut ca ar intra doar aici "Oferte - Schimburi (va rog sa va limitati comentariile strict la vanzare cumparare schimb )" si aici numai adminii pot umbla.

Daca va place ideea ar fi interesant de implementat.

Bafta.
 
Ca tot am inceput sa ma joc in firefox cu app-tab-urile, acuma de abia am observat ca forumul pare sa nu aiba niciun icon de favorite. Nu gasim si noi un ico reprezentativ cat de cat sa-l punem pe server ? Partea cu serverul se face in maxim 2 minute, mai greu e cu alesu ... ca aici mereu ies discutii.
 
Si ca sa nu zica lumea ca nu sunt si constructiv, uite o propunere care din cate vad ar putea fi legal folosita (cel putin asa am inteles eu din pagina respectiva):
http://www.rw-designer.com/icon-detail/4352

Oricum trebuie ceva simbolic, pentru ca la dimensiunile care sunt foarte mici degeaba vrem noi sa punem poza cu EA, DA, TGV-u ceva ... iese o mare varza. Trebuie ceva creat special sa fie pictograma, cu cat mai putine detalii posibile.
 
Se poate ca cei care pun in vanzare un produs sa si faca un update (produs vandut) atunci cand acel produs s-a epuizat din stoc?nu stiu daca a mai fost scrisa chestia asta, dar mi s-a intamplat sa vreau sa cumpar un produs si nu mai era disponibil.

Multumesc!
 
Salutare,
Propun realizarea unui astfel de portal pentru modelele CFR sau operatori privati romani:

http://www.modelliniferroviari-wiki.info/index.php?title=Pagina_principale

Ar fi interesant de realizat astfel incat sa ne putem aduce cu totii contributia adaugand fotografii (decente benenteles) informatii etc.

Dupa cum puteti vedea acest site este inca in constructie si contine inclusiv realizarile in serii mici cum ar fi cele realizate de Trains-Addicted.