Robert si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pot sa vin in petit cu
CiobanescGerman.gif
meu?
 
Am nevoie de un sfat. Ce sa adaug sau sa adaptez la gara mea ca sa o fac un pic mai lunga. Ea are 35 cm si doresc sa fie de 55 cm. Nu de alta dar cand intra trenul in gara ma incadrez doar cu un vagon si jumatate la peron. Restul calatorilor urca/coboara de/pe camp. :p

Va multumesc frumos!
 
salut

<t>un peron descoperit din care poti taia daca e prea lung o sa iti arat miine despre ce este vorba</t>
 
Am ajuns la concluzia ca dimensiunea de 2/1,2m la o diorama este prea mica. :wink: La imaginatia pe care o am imi trebuie cel putin 4/1,5m. :roll: Ce ma fac?! :cry:
 
robert cum te ai cu vecinul de linga tine unde locuiesti tu?
daca esti in relatii bune faci o gauara in perete si te intorci cu garniturile la el este simplu.
 
mai exista o varianta aseara eu m am extins am ajuns la 4 metrii pe 1,60 in afara de balcon care mai are si ala 2m/1,20zona in care voi face depoul
lasand gluma la o parte intotdeauna cind ai idei nici un spatiu nu iti ajunge
trebuie sa te limitezi la ce ai.asta e situatia
 
radu sofran a spus:
robert cum te ai cu vecinul de linga tine unde locuiesti tu?
daca esti in relatii bune faci o gauara in perete si te intorci cu garniturile la el este simplu.

:lol: :lol: :lol:
Poate intr-o zi am sa reusesc. Pana atunci am sa-mi canalizez toata imaginatia si puterea de munca spre diorama care urmeaza sa o facem la club. :p
 
LDH a spus:
@ Robert

Dar ce s-a intamplat de ai luat-o pe calea imaginatiei?

poate ne spui si concluzia la care ai ajuns de trebuie sa maresti suprafata machetei

Am luat-o pe calea imaginatiei pentru ca am vazut prea multe variante de trasee si de aici a fost doar un pas pana am inceput sa-mi imaginez tot felul de trasee. Cred ca trebuia sa ma fac arhitect. Consider ca am multe idei bune pe care as putea sa le pun in practica.
O diorama de 2/1,2m nu-mi permite sa construiesc ceva realist avand in vedere faptul ca risc sa ingramadesc traseul si sa-l fac fantezist, nu realist. Parerea mea!
 
Am facut cateva achizitii.

Masinute












Scuze pentru calitatea pozelor dar studioul meu foto este in constructie. :D
 
Un mic peron


Diverse figurine



Patina veche pentru gara mea


Un nene care se uita indiferent la toate astea de mai sus


:cool:
 
ee in acest caz nu sunt 1/87. Sunt 1/72. Cea mai mica scara de la ei este 1/72