Cumpar Istoricul tractiunii feroviare din Romania Vol I

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
ai incercat sa suni la editura ASAB?
asab.ro

desi nu apare pe site s-ar putea sa il gasesti deoarece e editia revizuita care au scos-o in aprilie. Eu cand am pus comanda pt. vol. 2-3 m-au sunat de la editura sa ma intrebe daca nu vreau si volumul 1 reeditat.
 
Atentie la calitate. Am prima editie, vol 1-3, toate au pagini netiparite sau tiparite pe jumate. Pe mine asta ma deranjeaza, le am in biblioteca dar nu le-am citit, doar le rasfoiesc pentru prieteni veniti in vizita.
E pacat de munca ce a fost depusa la redactarea lor, la cum si-au batut ei joc de prima editie.
Reeditarea e OK? Atunci le-as cumpara din nou, ca sa pot zice ca am carti adevarate in biblioteca. Eventual i-as intreba daca fac schimb cu prima editie, si dau si bonus biblioraftul pe care au "uitat" sa mi-l trimita in coletul initial.

LE: am dat un ochi la ei pe site si se mentioneaza data aparitiei 2007
 
OK, dar chiar asa? TOATE 3? In ce tiraj s-au tiparit? Au control de calitate? Iti poate scapa o coala, dar ....TOATE 3 cartile? Si toate 3 sint LA MINE?
Serios, nu le-am returnat atunci, pentru ca le doream chiar si asa, si dupa cum am spus, as mai cumpara setul, dar TIPARIT de data asta, si chiar si atunci le-as pastra pe cele "originale". Pentru ca asa cum sint nu as putea cere bani pe ele, si pe de alta parte, sint cele "originale". Cine stie, peste ani (zeci) vor avea valoare ca timbrele tiparite gresit :lol:
 
pe ale mele 3 volume le-am rasfoit si inafara de mici greseli de tipar (puctuatie, mai cate o litera lipsa, mai cate una in plus) alte chestii n-am observat.
 
ICRA, am primit asta azi de la AGIR:

V㒠informă’m c㒠Editura ASAB intenţioneaz㒠s㒠publice, la sfârşitul lunii octombrie, înc㒠o prelungire de tiraj din volumul I al lucră’rii "ISTORICUL TRACÈťIUNII FEROVIARE DIN ROMÂNIA. 1854-1918", autori Șerban Lacriţeanu şi Ilie Popescu, preţ 65,40 lei.

Cuprinsul că’rţii: http://www.agir.ro/carte/istoricul-tractiunii-feroviare-din-romania-vol1-1854-1918-editie-revizuita-si-adaugita-110607.html

Pentru stabilirea tirajului, rugă’m persoanele interesate s㒠trimită’, pân㒠la 15 octombrie, o precomand㒠la adresa de e-mail [email protected]

Cartea va fi disponibil㒠la vânzare în Libră’ria A.G.I.R. sau poate fi expediat㒠prin Poşta Român㒠sau prin curier, cu plata ramburs (la preţul că’rţii se adaug㒠taxele poştale/curier).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.