Vand vagon restaurant Roco, H0 , inmatriculare DB - fara boghiuri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

kltrainlover

Well-Known Member
Trenulist
21 Octombrie 2007
329
1
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
! De citit inainte : in general acord transport gratuit in termen de
2 - 3 zile ( dar nu in sate si comune).
! De citit inainte : in cazul expedierii gratuite, pt cazul municipiul Bucuresti , timpul de livrare poate dura pana la 15 zile lucratoare ( poate fi de minim 5 zile lucratoare si maxim 15 zile lucratoare ) ; poate fi si de 2 , 3 sau 4 zile daca sunteti dispus(a) sa va deplasati sa ridicati produsul dintr-o zona centrala a Bucurestiului.

Vand un vagon restaurant scara H0, produs de Roco, inmatriculare DB, codul 45046. Vagonul se afla in urmatoarea stare:
- nu are boghiuri ( le-am vandut )
- a fost cumparat de nou si nu a fost rulat DAR i-am scos ferestrele de pe ambele parti ( cu exceptia ferestrelor de la usile dintre vagoane ). Cu exceptia faptului ca i-am scos ferestrele de pe ambele parti ( ferestre care imi trebuiesc pt o ceferizare ) vagonul este ca si nou. Fiind o persoana corecta fac urmatoarea precizare : la vagonul nedesfacut , ferestrele erau elementul care asigura prinderea carcasei vagonului de sasiul vagonului. Cine va dori sa reconstituie ferestrele va trebui si sa aleaga o solutie tehnica de prindere a carcasei de sasiu.

Vagonul ( pe componente ) poate fi folosit si la ceferizari ( interiorul de vagon restaurant cu scaune mese, etc , scarile de la usi, etc ).

Vagonul are cutia lui originala si punguta cu accesorii.

De nou , la producator , vagonul similar cu acesta ( difera doar inscriptiile) costa aproximativ 258 de lei deci pentru elementele extrase am scazut 85 % din pret.

Caracteristici tehnice:

- lungime 303 mm ( deci 1:87 exact )
- poseda mecanisme de cuple apropiate ( la vanzare ofer insa cuplele standard cu care am cumparat vagonul ).

Pentru detalii dati un pm sau contactati-ma pe email : [email protected]
sau tel 0744332188


http://i28.photobucket.com/albums/c223/kltrainlover_cj/DSCF5391%20fara%20boghiuri_zps8pnagyyh.jpg
http://i28.photobucket.com/albums/c223/kltrainlover_cj/DSCF5396%20fara%20boghiuri_zpssowcnhri.jpg
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.