Macheta autobuz DAF SB 220 Castrosua [CASAT] (1994) - 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

OLECO

Well-Known Member
Trenulist
25 Iunie 2010
1.829
0
Bucuresti - Titan - Sector 3
YAHOO
ovidiumagureanu
LOCATION
Bucuresti - Titan - Sector 3
Am inceput realizarea unei machete aflata in stare precara, practic o replica a autobuzelor ce sunt trimise la casat.

Sa vedem cum evolueaza constructia machetei.

ZIUA 1











"Frumoasa" si "bestia"...







 
ZIUA 2

Am terminat de construit podeaua.









Comparatie intre podeaua pentru casat si cea buna.



Urmeaza sa construiesc scaunele.
 
ZIUA 4

Am montat peretele de pe partea usilor.
Urmeaza sa finisez interiorul, sa montez peretele despartitor, barele de pe partea geamurilor si sa fixez peretele.









 
ZIUA 5

Am terminat de “construit” interiorul (daca acest interior poate fi numit construit)
Desi nu se vede in poze, am sa va dezvalui un secret. Pe podeaua autobuzului, aurolacii (cred) au varsat niste vopsea neagra, si si-au exprimat “dorintzele” lasand gramajoare cu motz si urinand pe te miri unde. Pacat ca si-au lasat “amintirile” in autobuz, ca la cum arata… chiar ca nu era nevoie si de acest lucru. Ce sa faci… sunt si ei cetatzeni ai Romaniei si traiesc printre noi. Vorba aceea “ce tzara frumoasa este Romania, dar pacat ca-i locuita”.

Am fixat peretii laterali, urmand sa lucrez bordul si scaunul soferului











 
Intr-un interval de fix 3 ani, starea autobzului este precara. A ruginit, i s-a mai indoit din tablarie, a mai ramas fara un geam lateral, a ajuns "raiul" aurolaciilor...
Acum e... VAI DE EL (nu ca acum 3 ani ar fi fost nou nout...). :D