Machete tramvaie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

TATRA

Well-Known Member
Trenulist
7 Iulie 2010
559
1
IASI
www.wix.com
WEBSITE
http://www.wix.com/adriancrenganis/machete?ref=nf
YAHOO
death_rocker2003
LOCATION
IASI
Salutare!
Sunt Adrian din Iasi si pasiunea mea sunt tramvaiele, in special Tatra, de unde si numele de utilizator. Va voi prezenta lucrarile mele, marea majoritate machete statice, lucrate manual la scara 1:50. Doar o singura macheta am lucrat-o la 1:20, tramvaiul de epoca din Iasi, macheta care sta linistita in biroul directorului RATP Iasi.
Unii dintre voi imi cunosc lucrarile de pe TramClub Romania.
Sper sa va placa!
 
Incepand cu 1929 acest tip de tramvai a fost modificat, pe rand, de inginerii Dorogan si Huhulea. Deoarece ultimele curse facute de aceste tramvaie au fost efectuate pe strada Sararie, ele au ramas in amintirea iesenilor ca "Tramvaiul de Sararie". Linia de tramvai exista si in ziua de azi, fiind astupata cu asfalt.




 
:aplauze:
Foarte frumoase, cel putin a doua macheta imi place grozav. "Ambientul" e inspirat/reproducere dupa rondul din Tg. Cucu?
 
Da, imi place cum a iesit Timis-un din fundal, totusi era mai buna o grila de culori la fel vagon/remorca :D