Macheta autobuz DAC 112 UDM (1987) - scara 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ce mi-am propus sa fac azi, am dus la bun sfarsit.
Urmeaza:
- construirea partii din fatza si din spate a machetei.
 
Merci Adi. Cred ca o sa predau macheta inainte sa cumpar camera. De asemenea, cred ca si celelalte doua machete la care am lucrat concomitent cu aceasta, vor fi gata tot inainte sa pot face poze.
 
Am terminat de finisat spatele machetei.
Urmeaza:
- construirea casutzei pentru numarul de traseu;
- finisarea fetzei machetei;
- fixarea bordului;
- aplicarea parbrizului.

OFF: vad ca am strans un "numar satanic" pe acest subiect... 6666 :D
 
Am terminat de construit si finisat fatza machetei, am pus chederele si am terminat si constructia casutei pentru numarul de traseu. Acum incep sa fac masca cu farurile, capacul motorului si dupa aceea stergatoarele de parbriz.
 
La celelalte doua machete la care am lucrat concomitent, am terminat de fixat acoperisurile si urmeaza sa le colantez.
 
Una din cele 3 machete a fost predata azi beneficiarului. Nu a avut numar de traseu ci doar inscrisul DAC 112 UDM. Nici numar de parc n-a avut ci doar inscrisul RATB.
Maine sper sa o livrez si pe a doua.
 
Am livrat si a doua macheta, tot fara numar de traseu si de parc. Urmeaza sa o termin si pe a 3-a, care va avea si o minidiorama.
 
OLECO a spus:
Nu am telefon cu camera. Daca deranjeaza pe cineva ca afisez etapele, sa-mi spuna.

Nu ne suparam ca afisezi etapele, dar fara poze e ca mancarea fara sare...macar sa faci rost de un aparat foto de la un prieten, ca sa ne dam seama cum merge treaba :D
 
Ultima macheta din aceasta serie este gata in proportie de 90%. Urmeaza sa colantez acoperisul, sa montez stergatoarele si oglinzile si sa retusez diorama.