ETAPE DE CONSTRUCTIE - Macheta tramvai CONCEPT LF OM-01

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Deoarece aceasta macheta era depasita "moral" din punct de vedere al tehnicilor de constructie, am decis sa o distrug si sa reiau constructia de la zero.

Macheta va face parte din diorama ce urmeaza a fi construita, si se va alatura tramvaiului aerian si celorlalte machete pe care le am in plan.



 
Da, am observat. Le repun de pe un alt forum si observ ca aici nu se vad. O sa le incarc din nou in Photobuchet si repun linkurile. :(
 
Urmand exemplul celor de la URAC in ceea ce priveste constructia de tramvaie... adica incet spre incetisor... lucrez si la aceasta macheta, pe langa celelalte.

Am desenat pe foaie de hartie cam cum as vrea sa arate macheta si folosindu-ma de intregul "talent" chiar vreau sa iasa ca in desen.

Pentru inceput, desenele pentru peretii laterali de pe partea usilor. Pe partea opusa, geamurile vor fi asezate in paralel cu cele de pe partea usilor, iar in locul usilor, vor fi tot geamuri.

 
Am desenat si fatza tramvaiului. Ba chiar am facut doua variante, care vor suferi pe perioada constructiei, mici schimbari, idiferent de varianta aleasa. Am facut doua fetze, deoarece am vrut sa am de unde alege.
Chiar, voi care varianta credeti ca ar fi mai potrivita pentru tramvai? A sau B?

 
Au "prins viata" si peretii celui de-al doilea corp.





ESTE POSIBIL sa mai fac si un corp central. Daca nu-l fac, inseamna ca A FOST IMPOSIBIL...
Depinde de tzacaneala de moment... :D
 
Am inceput constructia usilor de acces. Le-am facut din carton ondulat, vopsit cu negru, iar la final, for fi acoperite cu autocolant.