Macheta RABA.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Buna,

Presupun ca ar trebui sa fie un Roman 19.215 DFK sau o RABA 836, ambeleze bazate pe M.A.N. F8 generatia 1967 ca M.A.N. 19.230 DFK. Ca are cabina de "lung parcurs" specifica 19.256 DFS nu e grav, am vazut in Romania si basculante cu cabina "lunga".

In schimb nu recunosc deloc proportiile cabinei, aceasta pare taiata dintr-o bucata si rotunjita doar in plan orizontal. Nu recunosc deloc designul frumos al cabinei proiectata in 1967 in colaborare cu Saviem, mi se pare grobiana si masiva, mai ales la partea superioara. Cabina nu pare deloc sa se subtieze si sa aiba lateralele usor bombate ca originalul, are profilul drept.
 
Horia_Radulescu a spus:
... mi se pare grobiana si masiva...
Sunt de acord cu critica, dar cred ca in unele cazuri se cam sare calul. Macheta este lucrata manual si in limita unor posibilitati de ordin tehnic. Nu zic ca este perfecta, nici despre machetele mele n-as putea spune asta, dar niste cuvinte de incurajare si cateva corecturi spuse "cu frumosul" ar fi fost mai potrivite.
 
Buna,
Macheta este lucrata manual si in limita unor posibilitati de ordin tehnic.

Cele mai multe machete sunt lucrate manual si critica constructiva trebuie acceptata.

Raspunsul corect este data viitoare fac mai bine si nu lauda-ma chiar daca fac ceva aiurea :!:
 
Nu stiu de ce am impresia ca discutia devine incordata... si nu cred ca are rost sa va inflamati, unii trebuie acceptati asa cum sunt.
 
Pai sunt pozele tale de pe Photobucket, nu? In loc de poza eu vad un text:

"Look who's popular. Is this your photo? Upgrade to Plus for additional bandwith."

Prin urmare, daca tot vrei sa ne arati pozele tale, de ce nu faci upgrade la "Plus" sau nu alegi (si) un alt site pentru gazduirea fotografiilor tale?
 
Pai asta-i semnatura. N-am expus nimic altceva.

Pentru comentarii referitoare la "ce nu se vede", poti folosi mesageria privata.

Multumesc.