Macheta DAC 665.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Buna,

Presupunand ca insemul de pe usa este cocarda armatei romane, aceasta ar trebui sa aiba ordinea culorilor inversata (albastru in centru, galben, rosu la partea exterioara).
 
Si cocarda mi se pare un pic prea mare, parca insemnele erau mai mici. Poate este doar ceva relativ
Totusi cercul (rosu la exterior, asa cum spunea si HR, asa pare o masina a Armatei Franceze, sper sa nu gresesc, cu alb in loc de galben) nu depasea striatiile de pe usa in sus si nici nu intra peste scara

Dar astea sunt detalii...

Este motorizat modelul? La 1/24 cred ca nu ar fi greu...zise novicele din mine
 
Macheta DAC 665 este statica. Intradevar la scara 1\24 la care lucrez se poate foarte usor realiza si varianta functionala.Dar datorita faptului ca pretul ar creste considerabil varianta statica este mai accesibila celor care-mi comanda aceste machete. sogard_2003, intradevar in componenta rotilor intra si capace de sticle de suc, sau cutii de lapte,acestea imitand anvelopa. Jantele sunt facute la strung.
 
Ma bate gandul sa fac unul la 1:87 dar nu gasesc planuri,cote,etc...Mi-ar prinde bine ceva planuri ale 665-ului. :D
 
Bun㒠ziua ş LA MULÅ¢I ANI! nou㒠românilor, astă’zi de ziua noastră’.
Nu am mai intrat demult pe forum şi îmi pare ră’u că’ci vă’d c㒠s-a mai lucrat şi postat.
Totuşi, iertat㒠să’-mi fie intervenţia, mai fac unele remarci viza-vis de machet㒠şi realitate :
1. în bara de protecţie lipsesc farurile, depinde de anul fabricaţiei pot fi dreptunghiulare cu muchiile rotunjite sau rotunde ca cele de deasupra,
2. orice model militar DAC 665T este echipat la caroserie şi cu prelată’,
3. orice model militar DAC 665T este echipat cu o cupl㒠pentru tractare pe bara faţă’,
4. buteliile de aer sunt pe partea stâng㒠în spatele cabinei iar în partea dreapt㒠este poziţionat㒠roata de rezervă’.
înc㒠o dat㒠vreau să’-mi cer scuze pentru c㒠nu vreau s㒠jignesc pe nimeni; macheta este realizat㒠foarte frumos, felicită’ri domnule nik_.