Calendar expoziții 2011

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interesantul

Well-Known Member
Trenulist
24 Ianuarie 2016
1.584
2
53
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Precum toţi ştim, 2010 e pe gă’tate.

Aşa, c㒠este bine s㒠începem s㒠încropim pentru anul viitor un calendar expoziţional în RO, în funcţie de interesele fiecă’rui club/organizator.

Calendar expozitii:

1. 02-05 iunie____ ___- Expozitie modelism - Sfantu Gheorghe
1. __-__ august______- Expozitie modelism - Arad
2. __-__ septembrie___- Colectii si Colectionari 2011 - Brasov
3. 8-11 decembrie____ - Train Fest 2011 - Cluj Napoca

E.
 
Salut Epo,
am editat mai sus mesajul tau si am completat cu expozitiile care stiu ca vor avea loc la anul, nu stim inca data pentru cele de la Arad si Brasov.

Daca mai sunt si alte expozitii e bine sa fie anuntate si data stabilita cel putin la 1 luna distanta de alte expozitii anuntate.
 
Colectii si Colectionari din 2011 deocamdata nu mai este influentat de "Cerbu de Aur" deoarece in urmatorul an expozitional 90% se v-a desfasura in alta locatie, sunt deja in discutii pe aceasta tema, deci luna Septembrie nu mai este de actualitate.
Consider ca trebuie cel putin 1 luna intre expozitii si ar fi bine sa se puna si calendarul expozitiilor Internationale ( cele la care se stie un program aproximativ).
 
In UK datele expozitiilor se cunosc cu mult timp inainte. Stiu ca modelismul britanic nu are multi adepti in Romania chiar daca a fiecare expozitie aproximativ un sfert dintre diorame au ca tematica cai ferate continentale.

Si daca Bogdan a intrebat, iata si lista expozitiilor din acest moment si pana la sfarsitul anului 2011:

http://www.ukmodelshops.co.uk/events/exhibitions

As mai adauga ca nu prea lipsesc de la cele care au loc in zona in care locuiesc eu.
 
Este in desfasurare Salonul National de Modelism Militar la
Muzeul Militar.
Sun expuse si cateva machete feroviare.

http://www.cartula.ro/forum/topic/8761-salonul-national-de-modelism-militar/
 
Din motive obiective (marea majoritate a constructorilor de diorame de la Cluj sunt la Bucureşti) suntem nevoiţi s㒠amână’m expoziţia pentru primul trimestru al anului 2012, an in care speră’m s㒠facem 2 expoziţii.

E.