Train Fest 2010 - expozitie de modelism feroviar

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
hmmm...

ce-ar fi sa nu ajungeti, ci sa intrati inauntru? :D

pana acum de FREMO Romania nu am auzit, de Cehia, Ungaria, Austra in schimb da... :D
 
Salut,

am recuperat ceva filme si poze de la expozitie.

Filmulete de vineri si sambata, revin cu cele facute duminica.







Filmul:
http://www.youtube.com/watch?v=boOI0arESGc
 
Buna mpursu!

O mica corectura :D

Dreptul de autor!!! :D Gara imi apartine. Realizata in totalitate de mine. Ea fiind trimisa la expozitie impreuna cu celalate module care intradevar, apartin lu mixu.
 
E ok. Unele "detalii" se mai pierd pe drum daca nu esti la locul de fata :lol: si regret nespus ca nu am putut fi la expoztie. Oricum si gara si modulele lu mixu sunt intr-un stadiu unde detalierea nu a mai avu,t loc ele fiind realizate in numa 2 luni. Vom vedea la vara ce o mai fi :lol:
 
liviu91 a spus:
E ok. Unele "detalii" se mai pierd pe drum daca nu esti la locul de fata :lol: si regret nespus ca nu am putut fi la expoztie. Oricum si gara si modulele lu mixu sunt intr-un stadiu unde detalierea nu a mai avu,t loc ele fiind realizate in numa 2 luni. Vom vedea la vara ce o mai fi :lol:

La fel gara Blandiana. Probabil la TrainFest 2011 va fi mai aproape de realitate. Urmeaza finalizarea cladirii, semafoare, catenara, vegetatie, lumini...
 
Ajung si eu, dupa un an:)-P) sa adaug cateva poze facut de mine la TrainFest 2011. Sper sa va placa :D
Ziua 1 si putin din ziua 2:













2 impegati pe cinste. Felicitari Ionut si Mircea, foarte bine gestionata "gara Iasi" :aplauze: :
 
No pai "cum se zice pe la cluj" ca tot vazui lista de module , in orgoliul meu completez :
Gara "Iasi" si modulul cu tunelul din dreapta garii sunt lucratura Iasi - Brasov cu contributia Cluj la capitolul automatizare si sine.
Modulul de intoarcere - sat + cladire demolata + santier lucratura Iasi -Brasov.
PS. Standul de expunere al oamenilor "miscatori" de la Trains-Addicted oare cine l-a facut :fluierat:

Asa ca daca nu mi-am facut prezenta fizica (din motive de servici ) in timpul expozitiei nu inseamna ca nu am fost indirect prezent :p
 
Mai bine ma tarziu decat niciodata :D LDH-ul din fotogafie este superb :aplauze: Felicitarii autorului