BraÅŸov Model Railway

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
alin a spus:
Jos palaria si felicitari.Zona de iarna ii teribil de reusita.Zapada ii "indepartabila"?

Multumim.

Zapada numai pe copcai este fixata, e acelasi procediu ca la facutul copacilor din acele alge. In rest zapada este cernuta direct pe strada, cladiri, sine.....

La nevoie se aspira si se refoloseste.
 
Foarte frumos si nostalgic-acuma ca n-am mai vazut zapada de multi ani decat la televizor.Succes in continuare baieti.
 
Trebuie vazuta pe viu!
In pofida ploii de duminica (12.07), am trecut special prin Brasov pentru a vedea minunea! O realizare deosebita, nu numai din punct de vedere machetistic ci si ca idee de promovare a hobby-ului.
Nu pot decat sa adresez felicitari realizatorilor.

PDI
 
Cu cea mai mare placere Bogdan!
Eu insa stau in coltul cu " fa-ti propria ta diorama" daca-mi dati si mie o casuta si-un pomisor! :D

PDI
 
In acest moment expozitia de pe str.Republicii este inchisa - modulele au luat drumul : Brasov-Predeal-Azuga-Sinaia .
O sa revenim cu noutati si muuuulteeeee surpize 8)
Pana atunci ne vedem la "Colectii si Colectionari 2009 "
 
frumoasa si interesanta diorama. buna ideea cu peisajul de iarna. la noi mai rar asa ceva. mi-ar fi placut sa o vad pe viu.
acum ce faceti cu modulele? le depozitati undeva sau montati diorama in alta parte? la cineva acasa sau la unul din cluburi.....
 
Salut,

diorama este in curs de reamenajare in alt loc. Va vom anunta cand toata treaba este oficial terminata.
 
asteptam sa ne spuneti unde o mutati :) cu prima ocazie cand mai merg la brasov vreau sa o vizitez:D:) este uimitoare asa cva rar vezi:d o intrebare am si io. Avand in vedere ca si io imi construiesc diorama mea asa vrea sa stiu procedeul de vopsire al stancilor:d multumesc
 
LDH a spus:
rize a spus:
Avand in vedere ca si io imi construiesc diorama mea asa vrea sa stiu procedeul de vopsire al stancilor :d multumesc

Vezi la subiectul lui Obi - "Pregatiri pentru diorama"

Daca vrei sa iasa naspa, ia-te dupa LDH, nu dupa obi.
Kenobi e mic copil, LDH le are de mult cu pensula!
Bafta!
 
Rog admini sa inchida acest subiect , sa poata ramane in modul "citire".
Diorama de pe republicii este de domeniul trecutului , noua diorama se afla in Gara Regala Sinaia .
O sa deschid un nout tipc iar zilele astea o sa punem si ceva poze cu ce este acolo.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.