Expozitii Belgia / Olanda /Luxemburg

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

aturgen

Active Member
30 Decembrie 2008
79
0
Bruxelles
LOCATION
Bruxelles
Salutare.
Stie cineva daca este programata cat de curand posibil vreo expozitie in Belgia ,Olanda , sau Luxembourg.
A fost de curand in Belgia o expozitie , undeva langa Bruxelles pe care am pierdut-o si imi pare rau,intrucat eu aveam o ocazie pe care altii nu o au si nu am profitat de ea.
Daca se iveste ceva despre care stiti, v-as fi recunoscator daca mi-ati spune si mie :)
 
Iti pot spune de expozitii mai importante din Olanda;
Cel mai curand adica pe 6, 7 si 8 martie urmeaza expozitia Rail 2009 in oraselul Houten pe langa Utrecht iar in octombrie 23,24 si 25 expozitia Eurospoor in Utrecht.
Eurospoor care se tine anual cat si Rail care acum cativa ani era la doi ani le vizitez din 1993. La Rail sunt expuse de obicei machete si diorame de o calitate mai buna decat la Eurospoor dar asta nu e tot timpul o regula. In schimb la Eurospoor exista si o bursa unde poti cumpara atat material rulant nou cat si la mana a doua. La expozitia Rail bursa a fost doar de cateva ori in ultimii 15 ani. Urmatorul Rail in martie are si bursa.
Nicu