Machetist 2008

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pentru ca am uitat sa precizez,

ramane deschisa invitatia adresata tuturor celor care doresc sa participe la expozitia de la Alba Iulia.

Expozitia se va tine incepand cu data de 17 noiembrie anul acesta, pana in data de 15 ianuarie 2009, in cadrul muzeului unirii, spatiul de expunere este practic nelimitat. Expozitia se afla la a 3-a editie. In limita fondurilor disponibile for fi suportate anumite cheltuieli si se va oferi cazare celor care participa ca expozanti.

Asadar ii invit in special pe cei care au diorame statice/functionale sa prinda curaj si sa participe la expozitie.

Anul trecut, doar in data de 1 decembrie au fost mii de vizitatori! Anul acesta va avea loc cea mai mare parada militara din ultimii ani, se asteapta un public mult mai numeros decat in ceilalti ani.

Voi reveni cu detalii.
 
@CatalinP

Pacat ca trebuie sa facem pauza.
Din pacate criza afecteaza pe toti.

Un calcul preliminar demonstreaza usor ca fondurile ar fi fost insuficente.
1 milion biletul x 2.000 de participanti = 2 miliarde lei + 1 miliard de la sponsori= 3 miliarde.

Cine crezi ca se implica si face efort pentru asa suma?
Poate BogdanI de la Brasov :D

S
 
:D :D :D
...Mai,in sfirsit ai zis si tu o chestie coerenta :D :D :D
Acuma,pe bune,anul acesta pur si simplu nu avem unde sa facem aceasta manifestare.
La Muzeul de Speologie spatiul e destul de mic si sa nu uitam ca Machetist nu inseamna doar trenuri.
Initial programasem Machetistul pentru octombrie si urma sa fie la Muzeul de istorie a Transilvaniei,acolo unde am facut prima editie.Intr-o zi Ovidiu,prietenul nostru de la Muzeu ne-a anuntat cu gura la urechi faptul ca au primit fonduri pentru renovare,asa ca la anul manifestarea se va desfasura sub auspicii mai bune.
s
 
Io zic ca ar trebui sa vorbim cu modelistii de la toate domeniile: fero, navo, aero, militare, etc
ce frumos a fost anul trecut la Cluj, dar lipseau navele. Ce, pe dealuri nu merg vapoarele? :evil:
 
BACHMANN a spus:
@ sogard

Chiar, buna idee!

Ce frumos ar fi sa se organizeze Machetist 2009 ca si cel din 2008 in Cluj !

S
Nu am citit tot topicul, nu e vorba de expozitia ce a avut loc la Alba Iulia ? de-asta am mentionat si Clujul.
 
Salut,

nu este vorba de expozitia de la Alba Iulia, si anume "Salonul National de Modelism", ci de expozitia Machetist care a avut loc doar la Cluj.
Chiar pe pagina anterioara se spunea cum ca expozitia a fost adunata de la Cluj iar exponatele au plecat apoi spre Alba Iulia.