MoJaHo 2008 Budapesta

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

060-EA

Well-Known Member
Trenulist
10 Mai 2016
861
0
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YAHOO
paul_c_92
LOCATION
Oradea
top1.jpg

menutop.jpg


In acest weekend am dat o fuga la Budapesta avand doua motive.
Primul motiv a fost dorinta de a vizita targul national de modelism, jocuri, jucarii si articole de hobby.
Anul acesta targul a avut loc in incinta parcului de istorie feroviara a MAV-ului, mai exact in depoul in care de obicei sunt garate exponatele de muzeu.

Evident ca am pus piciorul in standurile firmelor care comercializeaza articole de modelism feroviar.
Standul Deak Modellsport:
Deak comercializeaza produse ale diefritelor firme cunoscute dar si produce modele maghiare in principal la scarile H0,TT si 0












Standul Viessmann si ModelKit 1001:
Despre Viesmann nu cred ca mai e cazul sa povestesc iar ModelKit,pe langa comercializarea produselor marilor firme mai realizeaza conversi de modele maghiare.Vedetele standului au fost Rh1163 de la Jägendorfer si "Talent-ul" H-MAV de la Brawa







Noile semnale Ks Viessmann

Standul Deli Modellvasut -importator Mehano


Standul Nostagia.kft


Standul principal cu Roco,Gutzold,Auhagen,Noch,Herpa,pmt













Standul Modell&Hobby


Automotor CSD scara 1:10 adus de clubul de la Veresegyhaz spre delicul copiilor






Cateva diorame




Acesta a fost primul motiv :D .Al doilea motiv a fost vizitarea parcului de istorie feroviara maghiara (VasĂşttĂśrtĂŠneti park) pe care il puteti vedea prezentat aici