Expozitie la Oradea 10-11 Mai

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Finalul prezentarii. :)
Din pacate astea sunt singurele poze pe care le-am facut la vitrina, , mai mult informativ.
Daca e s-o luam asa, vitrina a avut 2 teme.
In primul rand au fost prezentate machete de vehicule urbane si 2 vignete, pentru a reprezenta si aceasta zona a modelismului, ce nu incape intotdeauna pe module, cum ar fi tramvaiele. Aici este meritul modelistilor din Oradea (Paul si Vlad) si Tavi, care a adus Tatrele.
Cele 2 vignete de sus sunt scene realizate de un modelist din clubul maghiar, Istvan Letenyei.
Pe de alta parte, eu am adus cateva modele insotite de o eticheta cu poze si cateva date, cu scopul de a arata corespondenta intre model si realitate. In cazul WITurilor am vrut sa arat evolutia vagonului de-a lungul timpului, iar cele 5 modele in lucru aveau ca scop sa arate publicului ca se pot face machete si in "regie proprie".
Sub ele au fost prezentate binecunoscutele Malaxe 1000 RTM si 2 modele la TT realizate de Szeles Jozsef.