EXPOZITIE DE MODELISM FEROVIAR LA BRASOV

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
BOGDAN I a spus:
va rog postati poze de la expozitie deoarece eu sunt in imposibilitate tehnica temporara de a face acest lucru
mai ales cu automotoarele, pentru cristi_cfr :lol:
 
O rugaminte: puteti pune si o descriere a pozei de grup?
sa stiu si eu pe cine ar fi trebuit sa salut :oops: ca dupa figuri nu (re)cunosteam pe nimeni... si stiind doar nick-urile de pe forum....
 
O sa incerc eu o listare a numelor din poza aceasta:

DSC02754.jpg


De la stanga la drepata:
randul de jos:
- Vornicu Florin(Iasi);
- Ioan Bogdan (Brasov - Organizator);
- Miu Doru (Bucuresti - PIKO);
- Dorobantu Mircea(Bucuresti);
- Gabi (Arad);

randul de sus:
- Coste Paul junior (Oradea);
- Coste Vasile senior (Oradea);
- Florin Tuica (Bucuresti);
- Coman Dumitru - eu - (Braila);
- Savin Cristian - un pic mai jos - (Braila);
- Bulboaca Silviu - SSi - (Bucuresti);
- Duca Stefan - randul din spate -(Bucuresti);
- Ghergus Luci - mai in fata - (Trenulete.ro) (Bucuresti-Braila);
- Vescu Florin - (Cluj);
- Marian - (Bucuresti);
 
dRacus a spus:
O rugaminte: puteti pune si o descriere a pozei de grup?
sa stiu si eu pe cine ar fi trebuit sa salut :oops: ca dupa figuri nu (re)cunosteam pe nimeni... si stiind doar nick-urile de pe forum....

Pai hai sa vedem


De la stanga la dreapta
Sus :eu Coste Paul(060-EA),Coste Vasile,Florin Tuica,Dumitru Coman(mity),Cristi Savin,Silviu(SSi),Duca Stefan,Luci Ghergus(Trenulete.ro) ,Florin Vescu(Florinn) si Marian
Jos :Florin Vornicu(Gam3),Bogdan Ioan (BogdanI),Doru Miu(de la trennet),Mircea Dorobantu si Gabi (grandpagscout)
 
Misto poza
PS . Florin (Gam3 ) au fost bune clatitele de la masa :D :p aveai inca dulceata pe buze ai ? de scoti limba la blitz :D
Nu ca eu as fi mai breaz dar ca de obicei CARCOTEAM ceva cu Doru :twisted:
In rest poza e ok :p :lautar:
La anu sper ca sa fim asa de multi incat sa nu mai incapem in cadru
Inca o data pentru toti
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Acestea, pentru incpeut sunt din partea mea. Impresiile vor veni la postarea pozelor care astept sa fie acceptate pa fotopic... :-x
 
multumesc de info.
si nu in ultimul rand, organizatorilor, pentru expozitie. Ce misto ar fi una permanenta.... :D
 
Frumoasa expozitia, baieti! Va multumesc tuturor pentru efort si organizare.

La poza de grup eu eram ala care ma uitam la aparate, din spatele lor! Nu voiam sa ma grabesc printre fire, sa ma impiedic de trepiede si sa fac cine stie ce boacana pe acolo! :p

Asa ca va veti multumi doar cu "poza" automotorului CFPV!

Radu, nu te-am vazut! Sau, poate ca ne-am vazut, insa nu stiam ca esti! Asa-i, baieti, pentru cei care va stiti deja e simplu, insa pentru noi astialalti era bine sa fi avut in piept un carton cu numele real si nick-ul de pe forum!

Salutari din Constanta,
Dorin
 
victorian a spus:
Asa ca va veti multumi doar cu "poza" automotorului CFPV

Mai intai, ca am neglijat la primul mesaj :oops: , iti urez bun venit pe forum si ma bucur ca esti aici.
Ne cunostem, virtual, de mai mult timp si consider venirea ta ca pe un PLUS in materie de documentatii si nu numai.

Legat de CFVP, care poza?
 
Merci de urari!

Cat despre CFPV... un bob zabava sa prelucrez imaginea! Asta, fiindca n-ai fost "in carne si oase" ca-ti pregatisem un desen la scara 1:87 scos la imprimanta frumos si lipit, care infatisa automotorul cu tot cu remorca atasata! ;-)