25 de ani FREMO scara N - intalnirea jubiliara din Praga

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multumesc frumos pentru poze si lamuriri, Frank!

Cred ca ai inteles ca nu am indoieli ca modelul este la scara N, in definitiv a fost pe diorama respectiva; arata insa foarte bine chiar si in pozele macro, unde de obicei se vede orice greseala. Ochiul mai ajuta, pozele sunt ne-iertatoare. Ca veni vorba, folosesti ceva ajutor pentru ochi (lentile-lupe) sau pur si simplu ai o vedere buna pentru scara N?)

Spor la treaba, numai bine!
 
Bun㒠seara Dorin!

Momentan nu am nevoie de ajutor optic suplimentar. Pentru car eu am miopie este un avantaj. De aceea am ochelari. :cool:

Hallo Horia,

lass doch dimitrov auf deutsch schreiben... ;-)
Immerhin scheint er besser deutsch zu schreiben also ich auf rumänisch... :lol:
Mir wird gerade beim ߓberstetzen geholfen. :p

Salut
Frank
 
Buna seara domnilor,

@Frank: na gut, sollte dich motivieren, auf rumänisch zu schreiben... aber du scheinst keine zusätzliche Motivation zu brauchen :D

Si acum s-o dam pe romaneste.

Intr-adevar, pare ciudat, insa miopia lui Frank (dublata cu o doza de rabdare care nu e neaparat specifica celor miopi) il ajuta sa se concentreze pe detalii. E ca si cum ai lucra permanent cu lupa pe nas. :lol:

Frank, nu ne arati (intr-un subiect separat) si TV 14 si DAC 112 UDM?
 
@ Frank (& Horia):

Merci frumos din nou de raspuns, cunosc foarte bine si eu avantajul de a fi miop, sunt si eu in aceeasi situatie: ca sa vad lumea in mod normal port ochelari, cand imi scot ochelarii pot sa admir detaliile modelelor mele la scara N! :D

Am sa insist sa-ti scriu in romaneste fiindca in felul acesta te antrenez sa ajungi sa raspunzi in romana cel putin la fel de bine cum scrie Daniel (Dimitrov) in nemteste!

Si da, ne-ar placea sa vedem intr-un topic separat cum ai facut autobuzul DAC 112 si microbuzul TV 14!

Salutari din Constanta!