Intalnirea membrilor din jud. Hunedoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

claudiu_ne2000

Well-Known Member
7 Aprilie 2008
278
0
DEVA
LOCATION
DEVA
Intrucat ieri am participat la prima mea intalnire cu alti membrii ai pasiunii feroviare, si totodata membrii si pe acest forum, aceasta intalnire merita mentionata.

Ca urmare a mailului primit de la Oliviu Pop, membru cu state vechi pe acest forum, dar cu putine posturi :D ...poate ne spune el de ce, ieri in jurul orelor 17 am primit o invitatie de a merge la o intalnire intr-un cunoscut bar din Deva. Datorita unor cumparaturi pe care nevasta-mea si le-a propus in ziua de ieri, eu am intarziat ceva timp (45 de minute) :-x , dar intr-un final am ajuns.
La intalnire au participat Oliviu, Cristi_CBR, Adelin si subsemnatul. Discutiile au fost diverse, dar pana la sosirea mea poate ne spun ceilalti participanti ce s-a discutat :D , dar dupa modelul "U-boot-ului" de la Brava ce se afla pe masa banui ca s-au axat in principal pe problemele (defectiunile) provocate de catre becurile de iluminare si despre start set-ul pe TT, pe care Adelin vrea sa-l achizitioneze in viitor.

Ulerior am discutat si despre proiecte viitoare, excursii cu tema feroviara si o excursie la castelul Corvinilor...vazut 100%...pentru ca turistii obisnuiti sunt plimbati doar in 50% din incaperile castelului.

O discutie interesanta a fost cea referitoare la infintarea unui fan-club in jud. Hunedoara, despre spatiul rezervat acestui fan-club si viitoarea diorama a lui Oliviu, pe care il rog pe el sa ne-o prezinte intr-un topic separat.

Plecand de la varianta spatiului propus de Oliviu, penru viitorul fan club, eu unul sunt perfet de acord si ma ofer voluntar pentru viitoarele lucrari de amenajare a spatiului si nu numai.

Pe la 19, dupa nedumerirea chelneritei la care am platit nota, fiecare a plecat de unde a venit, urmand sa stabilim aici pe forum o alta intalnire .