Intalnire la Iasi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salve,

Ceva fotografii din seara zilei de 9.10.2008: un NOHAB M61 (Roco) in vizita la Florin (Gam3) :





Multumiri gazdei Florin pt. rulare si fotografiile puse la dispozitie :)

Mihai
 
Sa nu ziceti nimic de compunerea trenului.....nu am deloc vagoane MAV.
 
Dar se asorteaza si CFR-urile rosu cu rosu :D
Poate dai vre-o idee celor de la CFR si ne trezim cu Nohaburi in loc de DA-uri prin garile din Romania si astfel o sa avem de unde cumpara si modlele 1:87 gata fabricate :twisted: :evil:
 
Salut,

luni seara la mine acasa, Bogdan cu Badish IVh64 eu cu BR 18.3
Bere, pizza,poze.





 
bune pozele ... de moldovence nu zic nimika ...ca iar nu scriuu marii colectionari pe forum sub pretextu ca aici nu se discuta lucruri serioase :D
 
Salut,

cateva poze facute aseara cand a fost Michael pe la mine.

Michael a venit cu BR 56 Fleischmann, electrica TEE din seria CC 40100 SNCF - Lima si vagonul de dormit albastru de la Heris. Eu am pus la bataie BR 38 de la Fleischmann, BR 52 Gutzold detaşat de la depoul Sandy si ceva vagoane.

Lima, din 1969:




Un mic accident, in timpul testelor nimeni nu a fost ranit:

Bine ca a venit Michael cu WLABmee-ul sa vad si eu cum arata:


Parada locomotivelor cu abur:









Garmitura CFR:


C 40100 SNCF:
 
Ma uit la pozele din urma si :( :(
Nu am sine nici de pus un cerc pe parchet. Dar sper in vremuri mai bune.


Ieri a fost Michael pe la mine, ocazie de a admira ultimele achizitii. De la Bucuresti a venit DA-ul cu dungile si placutele "minitechnik.ro"

Eu am scos la inaintare vagoanele BREADA CFR si ceva auto.






cam asa ar arata garmitura CFR ep II:


Mercedes-Benz 770 W07 de la Ricko

http://www.autoevolution.com/image/mercedes-benz-grosser-mercedes-pullmanlimousine-w07-1930/16696.htmlimage





Ikarus 260.
Vopsit putin pe laterale si bot, pus numar inmatriculare, pus placute cu traseul si "cu antigel". Mai cumpar un articulat 280, le bag la vopsitorie profi si dupa aia le trimit pe traseu.

http://iasi.stfp.net/?ttx=Ai&veh=230&all=Y

 
Salut,
Cand am vrut si eu sa ma intalnesc cu cei de la clubul din Iasi (fiind mai nou in bransa), am constat ca s a desfintat, sau cel putin asa vad pe forum.
Daca mai sunt oameni in Iasi care sunt pasionati de trenulete electrice si modelism feroviar, hai sa ne cunoastem.
Astept un semn de la cei interesati.
 
Salută’ri şi bine v-am gă’sit!
Vă’d c㒠prin acest topic nu a mai intrat nimeni de vreo câţiva ani aşa c㒠am s㒠o fac eu.
Sunt nou în acest domeniu al Modelismului feroviar în special, eu fiind pasionat de cele reale... am decis s㒠vă’d dac㒠mai este cineva prin Iaşul acesta ră’mas ”în viaţă’” s㒠spun aşa :-?
V㒠doresc toate cele bune,
Gaby