Intalniri intre pasionati la Timisoara

Intalniri ale pasionatilor pretutindeni in tara sau afara.
Scrie răspuns
cRistinel

Mesaj de cRistinel » Dum Feb 10, 2008 3:04 am

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Astazi 09.02.2008 mini-adunare de trenulisti in devenire la Timisoara !
La insistentele colegului benHur (sufletul miscarii) ne-am adunat 3 :-P pasionati !
Semnale de incurajare sau dorinta de participare au fost,dar impiedicati de chestii obiective(job-uri,facultati,familie,obiectii parinti-nu neaparat in ordinea asta :-| )n-am ajuns sa ne cunoastem toti :-(
ca o cocluzie : N`AVEM : materiale rulante scumpe :-? nici diorame :-? ,experienta nici atat!
AVEM doar MICROBUL :skul: ,Forumul si pe nenea Rally(care ne toarna niste retete de modelit care cred ca se bat cap`n cap cu
profitul domniei sale da` oricum ni le spune :wink: + ne vinde exact ce avem nevoie).

:?: :?: :?: data viitoare mai multi :?: :?: :?:
mr_x4you

Mesaj de mr_x4you » Dum Feb 10, 2008 12:47 pm

Daca aveti un loc de intalnire, suntem mai multi din Timisoara, cel putin 4-5 stiu eu.
Imi pare rau Benhur, nu am apucat sa vad mesajul tau decat tarziu.
FBI (Female Body Investigator)
benHur

Mesaj de benHur » Dum Feb 10, 2008 1:29 pm

...foarte bine descris cRistinel :aplauze:

Ca un raspuns pt mr x4you, si alti pasionati din Timisoara, nu avem spatiu, nici experienta (cel putin cei 3 prezenti), dar acest lucru nu ne impiedica sa ne cunoastem si de ce nu, sa ne impartasim experientele.Daca sunt altii cu experienta si nu vor sa arate sau sa spuna lucruri altora :-( asta e -dragoste cu sila nu se poate-
Doar atat mai vreau sa precizez ca nu sunt eu sufletul miscarii, cu atat mai putin fiindca sunt "nou venit" in lumea trenulistilor.Daca aveti idei in adunarea si crearea unei comunitati locale putem fi toti sufletul acestei miscari.Cu cat sunt semne ca oamenii vor si participa, probleme de genul spatiului se pot rezolve.Eu zic ca asemenea probleme la momentul acesta sunt inutil de luat in discutie,dar totul are un inceput :lol:

P.S.Astept idei de intalnire mr x4you, cu atat mai mult ca stii si de altii :grin:
stageexp

Mesaj de stageexp » Joi Feb 14, 2008 9:13 am

Salutare,
la initiativa lui benHur, consider oportuna o intalnire intre cei pasionati de modelismul feroviar sau de modelism in general, pentru a vedea ce se mai intampla si prin zona doastra geografica din acest punct de vedere.
Eu sunt nou in domeniu, deocamdata in faza de "studiu", fiind preocupat si de alte ramuri ale modelismului. De aceea as considera utile intalniri in urma carora sa putem invata lucruri noi de la cei care sunt deja bine ancorati in acest domeniu.
Deoarece programul meu de lucru este suficient de "acoperitor" pentru a nu-mi lasa foarte mult timp, zilele de sambata ar fi cele disponibile pentru astfel de actiuni.
Eu unul as fi disponibil pentru data de 23.02, dar se poate fixa o periodicitate a acestor intalniri in functie de programul fiecaruia.
stageexp

Mesaj de stageexp » Joi Feb 14, 2008 9:26 am

Referitor la actiunile din tm, stiu ca exista un colectiv pasionat in Buzias, care cred ca poarta denumirea de Jules Verne, si care a instalat o diorama la o manifestare in cadrul Politehnicii din Timisoara.
De asemenea stiu ca exista preocupari in domeniul modelismului feroviar care tind sa prinda viata in cadru catedrei de material rulant, unde de altfel cunosc o persoana deosebit de capabila si entuziasta in domeniu.
Poate se va rezolva si problema spatiului intr-un viitor apropiat sau indepartat, daca se creeaza un club suficient de puternic. De altfel stiu ca in tm exista si reprezentanti ai pasionatilor de modelism exceptandu-l pe cel feroviar, de la care se pot invata multe lucruri utile.
sandy

Mesaj de sandy » Joi Feb 14, 2008 10:09 am

Pentru timisoreni,ca idee:
In Lugoj exista un puternic nucleu de modelisti.Dintre acestia,Cristian Savin ,care e un om minunat si o enciclopedie ambulanta :lol: il puteti gasi pe www.cartula.ro cu id-ul BlueMax.Mai e si Zoli care a participat anul trecut la MachetIst cu niste locomotive superbeCristian este si trenulist si cred ca ar fi incintat sa se vada cu voi.
Daca fac rost de nr lui de telefon,va comunic.
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
benHur

Mesaj de benHur » Joi Feb 14, 2008 1:22 pm

:idea:
N-aveti idee ce bucuros sunt sa vad interes din partea voastra pt. intalniri ale trenulistilor timisoreni.Multumiri si lui sandy, pt. sprijinul moral :-D (chiar daca nu e timisorean sau din zona).Daca cunoasteti sau discutati cu oameni "virusati de trenulete", spuneti-le de intalnirile pe care vrem sa le organizam, asteptam orice pasionat cu sau fara experienta...
Astept mesajele voastre si propuneri :roll:
sandy

Mesaj de sandy » Joi Feb 14, 2008 3:26 pm

Pe noi ne bucura orice manifestare care duce la inchegarea unei comunitati.De aceea sintem aici.Pentru orice fel de detalii sau poate chiar sfaturi va stam la dispozitie oricind :lol:
sandy&TRC
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
cRistinel

Mesaj de cRistinel » Joi Feb 14, 2008 7:36 pm

multumim,sandy!
Incepusem sa cred ca incepatorii intru trenulism(posesori de start-seturi si\sau componente mehano) nu au nici o sansa in Timisoara :mrgreen:
LDH

Mesaj de LDH » Joi Feb 14, 2008 7:39 pm

cRistinel scrie:multumim,sandy!
Incepusem sa cred ca incepatorii intru trenulism(posesori de start-seturi si\sau componente mehano) nu au nici o sansa in Timisoara :mrgreen:
Asta-i prima oara cand aud :grin:

Cum adica sa nu aibe sanse? Este cineva car nu a inceput cu un start set?
Toate cele bune,
LDH
Modelism Feroviar
pcg

Mesaj de pcg » Joi Feb 14, 2008 9:07 pm

Da , eu. Am inceput cu o locomotiva la care nu am avut decat 4 bucati de linie dreapta. Prin '84 ! :oops:
Intellibox2 & TC Gold 7.0
benHur

Mesaj de benHur » Joi Feb 14, 2008 9:14 pm

:grin: :grin: :grin:
Noi incepatorii de azi avem mai multe sanse de izbanda, avem de unde si din ce alege.Problema e doar sa reusim sa ne intalnim intre noi pt a invata si descoperi amanunte la care unii ori nu ne pricepem ori nu avem talent sau rabdare...
cRistinel

Mesaj de cRistinel » Joi Feb 14, 2008 9:27 pm

[quote]Am inceput cu o locomotiva la care nu am avut decat 4 bucati de linie dreapta. Prin '84 !

atunci eu tac(totusi cu ce ma laud eu acum este din acelasi an + ceva cumparaturi timide)
va multumesc mult pt incurajari
Florinn
Site Admin

Intalniri intre pasionati la Timisoara

Mesaj de Florinn » Lun Feb 18, 2008 5:29 pm

Se pare ca fratii timisoreni vor sa stranga randurile, le urma mult succes, ei se vor desfasura in acest subiect pana se mai cristalizeaza apele si i-au forma de club.

Multa bafta!
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
cRistinel

Mesaj de cRistinel » Lun Feb 18, 2008 5:33 pm

Multumim pt sprijin Florinn,promitem sa te chinuim mai departe pt idei si sfaturi !!!
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Anunturi, intalniri ale pasionatilor.”