Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor,
iaca si poz(n)ele de la ultima intalnire trenulistica de la Timisoara.

de la piti avem vagoanele de transport animale




un vagon transport ciment



un Ggs



tot de la piti si o aburoasa 230.299 cu mesaje tematice




de la mine un schelet de viitor pomisor



si tot eu prezint si ultima achizitie, Hercules (digitala + sunet)




si trupa vesela de la intalnire



pana data viitoare,
sa fiti iubiti!
 
buna seara dragii mei,
iaca a mai trecut o intalnire trenulistica peste noi.
ca de obicei poz(n)ele aferente

de la Petre Bilea avem o catedrala si portaale de tunel




de la Andrei aka piti un vagon de erbicidat si o frumoasa aburoasa seria 50.000





de la Puiu Iliescu (minidiorama) si de la mine (2 copacei + 1 in lucru)




si marea trupa vesela de saptamana aceasta



pana data viitoare,
sa fiti iubiti!!!
 
  • Like
Reacții: Chode
Salutare tutror,
imi permit sa anunt si eu o intalnitre...de aceasta data ceva mai deosebit. In 23 februarie...sambata...la magazin. Sa sarbatorim impreuna un an de la infiintarea magazinului din Timisoara. Va rog sa notati... 23 februarie 2019, ora 17:30...la magazin!!. Sunteti toti cu mare drag asteptati. :lol:
 
  • Like
Reacții: leon-gr
Se pare ca a avut loc o mica confuzie pe tema intalnirii si imi cer scuze fata de colegii care au fost duminica la intalnire. Am postat doar pe grupul nostru de facebook nu si pe forum. Intalnirea e stabilita pentru 16 decembrie 2018 la ora si localul binecunoscute. Sa ne vedem cu bine
 
Salutare tuturor,
ca tot se apropie o noua intalnire, va delectez cu pozele de la intalnirea din noiembrie.

un vagon cuseta CFR, o macara si un vagon transport auto Ddm





















si trupa vesela de la intalnire


pana data viitoare,
sa fiti iubiti!
 
Salutare dragi camarazi de hobby. Din pricina vremii si a faptului ca mai multi colegi sunt la datorie astazi ca si caz de forta majora, amanam intalnirea de astazi pentru 23 decembrie.sa ne vedem cu bine.
 
Din motive de sincronizare si cu cei ce vor pleca in concedii, intalnirea se va muta pe 22 decembrie sambata in loc de duminica la aceeasi ora.
 
Salutare dragi camarazi de hobby. Pozaru Bogdan n-a fost la intalnire, asa ca asteptam pozele de la Silviu luat prin surprindere ca a ajuns pozar ;). Pana una alta am incheiat inca un an modelistic asa ca va urez de pe acuma un calduros La Multi Ani si multe realizari (mai ales in modelism feroviar) si sa ne revedem cu bine. Urmatoarea intalnire va avea loc pe 20 ianuarie 2019 ca sa avem timp sa ne treaca greata de la sarmale si carnati.
 
  • Like
Reacții: smotocel și piti
Salutare dragi colegi si la multi ani. Avand in vedere ca sesamcave e prin tara si vrea sa ne vedem (si are program incarcat ... ca deh) am stabilit o intalnire sponatana pentru vineri 11.01.2019 la magazinul de trenulete de pe strada Gheorghe Lazar incepand cu ora 16:30.
 
Va salut,
Ieri, impreuna cu baietii din Timisoara si cu largul concurs al celor de la magazinul "La Trenulistul" din Timisoara, am facut o intalnire ad-hoc pentru a putea sa ne revedem.
Am dat, asa cum am promis, " o bere, o aluna , o fistica ..." :)
S-a discutat, s-au admirat modele CFR si nu numai, s-au legat noi prietenii , ne-am simtit cu totii bine !
Multumesc tuturor pentru ca au venit !
Multumesc " La Trenulistul" pentru gazduire !
Chapeau , ma simt onorat si indatorat !
Pun tot albumul de pe Flickr , sunt in tren acum si e mai greu sa stau de pe telefon sa editez una cate una.
M.
https://www.flickr.com/photos/13920994@N04/albums/72157702350619752
 
Ultima editare:
Foarte faine pozele Marius. Dai de stire cand mai vii prin Romania. Pana atunci va anunt ca duminica are loc urmatoarea intalnire de modelism feroviar de la Timisoara la Napoleon ora 17:30. Sa ne vedem cu bine
 
Salutare dragi colegi de hobby. Pe 24 martie va avea loc urmatoarea intalnire de modelism feroviar la Timisoara la locatia si ora bine cunoscute. Sa ne vedem cu bine
 
Dragi camarazi de arme si munitii, urmatoarea intalnire de modelism feroviar va avea loc pe 14 aprilie. sa ne vedem cu bine.

PS: Pozar pune pozele :))))
 
Cu scuzele de rigoare postez pozele de la intalnirile anterioare.
Mai intai cele din luna Decembrie 2018 (grup de poze de maxim 5 bucati...)
 

Atașamente

  • DSC01877_1.jpg
    DSC01877_1.jpg
    732,1 KB · Vizualizări: 24
  • DSC01878_1.jpg
    DSC01878_1.jpg
    696,9 KB · Vizualizări: 21
  • DSC01882_1.jpg
    DSC01882_1.jpg
    751,4 KB · Vizualizări: 25
  • DSC01891_1.jpg
    DSC01891_1.jpg
    778,7 KB · Vizualizări: 25
  • DSC01895_1.jpg
    DSC01895_1.jpg
    638,2 KB · Vizualizări: 22
  • Like
Reacții: cornelTT