Magazine În Å£ară’

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Dragi tovarasi; parerea mea strict personala este preturile sunt dictate de piata. Adica, exemplificand, niciodata un vagon nu o sa coste 50 de euro atata timp cat nimeni nu o sa il cumpere (nu ma refer aici numai la Romania). In aceste conditii, producatorul are NUMAI 2 variante:

1. pleaca acasa
2. scade preturile

Daca cei care cumpara ar fi mai cerebrali, atunci preturile ar scadea si nici nu s-ar intampla ca un produs second hand sa coste mai scump decat unul nou.

Inchei aici, parafrazandu-l pe Sandy: nu exista model scump sa ieftin, ci model care merita si model care nu merita.
 
Acuma stand si citind povestile voastre si incercand sa fac o gluma sper eu buna : e si asta o modalitate de a-ti face reclama. Auzi de "ala acru de la magazinu de trenulete" si te duci si tu macar odata sa vezi cat de acru poate sa fie . excelent marketing 8)
 
S-a deschis acum dou㒠să’ptă’mâni un magazin de trenuleţe în Cluj.
Magazin real, nu virtual.
Se afl㒠în centru, pe str. Cuza Vod㒠nr. 4.
L-am vizitat, e destul de bine aprovizionat cu modele de trenuri, mai putin consumabile pentru diorame, dar antreprenorul a spus ca va dezvolta ideea. (are cafea bună’, care o serveşte la potenţialii muşterii)
Antreprenorul este cunoscă’tor al modelelor, şi a numitor secrete de producă’tor, şi d㒠explicaţii pertinete cam despre orice produs, cu alte cuvinte îşi cunoaşte marfa.
Dar faptul c㒠va rezista sau nu pe piaţ㒠viitorul o va ară’ta.Sper s㒠aib㒠o soart㒠mai buna decât precedentul magazin (deschis de o familie din Elveţia) din Cluj, care a subcombat dupa 6 luni (acest fapt s-a petrecut prin 2005-2006 candva).
 
Magazinele Dinoland din incinta mallurilor au inceput din nou sa aduca start seturi piko, preturile sunt ok.
La Cluj magazinul este situat in Polus Mall iar la Arad in mallul central de langa gara.

In Arad se mai gaseste un magazin in zona ultracentrala, pe Lucian Blaga, aprovizionat din belsug cu tot ce trebuie si cu preturi acceptabile (prin comparatie, deoarece pentru Romania eu le consider mari, nu doar aici ci peste tot).
 
Nu exista nici un fel de magazin de modelism.
In schimb destul de aproape, la Arad, se gasesc magazine de machete de toate tipurile, atat feroviare cat si statice.