Piko 2010

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut
Sint tare curios daca BR 118 e facuta dupa vechi matrite Guetzold sau e un " neukonstruction".
Eu am modelul de la Guetzold si mi se pare ok,chiar interesant.
Insa cind faci comparatie intre BR 219 de la Guetzold cu Brawa, totusi Brawa are mult mai multe detalii asa ca,chiar daca e un model nou ca proiect,desi e hobby, Piko ar trbui sa fie mai modern.
Cred,nu sint sigur.
S
 
sandy, pana una alta BR218 Piko, chiar daca este Hobby, este cel mai corect model de BR218 la HO (ma refer aici la respectarea cotelor modelului real, nu la numarul de detalii, la care clar alte firme de trenulete exceleaza)
 
buna,

noua V180 Ost de la Piko nu are nici o treaba cu Gützold, este o constructie complet noua...

la ce sa va asteptati? proportii corecte, pret mic (50-60), detalii medii, plastic prost, deci cat se da, atata face... ;)

modelul lui Bernd Gützold pentru vremea lui facea toti banii, chiar si in DM :)
 
Nimic interesant pe frontul de vest. Neo- Fritzii stau si freaca carcase de Taurus , remanjiri cu vopsea si tot asa, vand mii de loko la 69 euro. Pacat ca nu mai fac chestii serioase, care atarna greu: E 93 DRG, E 63 DRG si alte modele pentru care au fost apreciati. Chiar daca le-ar scoate la pret relativ ridicat, ar repozitiona fisura din imaginea firmei. Parerea mea este ca Piko incepe ca si Roco sa produca mult si prost. Asa se cere?
Cumpar ais 7 piko, model K.bay, lis si lins.