100 % construit in Romania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Se pare ca lumea a uitat de modelul de la Jimbolia!

Eu nu si l-am batut la cap pe un apropiat al Mesterului, Neacsu Leonid mare pasionat de ... avioane, si pana la urma a pus mana pe telefon si a facut doua filmulete.

Din pacate banii si lipsa materialelor il impiedica pe Marius Saftencu sa-si construiasca linia pe care sa ruleze locomotiva.
In aceasta situatie "proba" de functionare este la stand :D

Partea I - pregatirea (are si sunet)

http://www.youtube.com/watch?v=TBIPX8e509c
 
Pacat de asemenea frumusete ca stea numai pe bancul de proba.
Nu gaseste la fier vechi ceva tevi din care sa faca sinele ? Cred ca pe liniile drepte ar merge chiar din ceva sipci de lemn de esenta tare.
 
Super!!! Multumesc la randul meu tuturor celor care au colaborat la realizarea acestui film, si la postarea sa pe internet!

Ionut, cred ca problema nu este numai materialul in sine din care sa faca sinele. Domnul Saftencu, daca a facut bijuteria aceea functionala, sunt sigur ca ar putea sa faca si segmente de sine.

De altfel, ai observat ca in atelier, in spatele bancului de lucru exista chiar un segment de sina gata facut? Problema principala a domniei sale sunt sigur ca este cunoscuta multor modelisti care vor sa-si construiasca o diorama: spatiul disponibil si finantele necesare pentru a realiza tot circuitul. La dimensiunea masinii, in mod sigur nu ar incapea in spatiul necesar unei diorame H0!!! :roll:
 
Buna Dorin,

Ai spus ceva ce mie mi-a scapat si incerc sa repar gresala

Filmul este facut de Neacsu Leonid din Jimbolia, prieten cu Mesterul Saftencu.

A ajuns la mine si cum eu nu ma-am priceput cum sa-l "tai", era prea lung, ca sa poate fi gazduit pe undeva am apelat la FloS care a facut prelucrarea: schimbarea formatului, taierea si gazduirea.

Meritul ca este pe forum este in egala masura si al lui FloS.

Eu am facut ce a fost mai usor :D am pus linkurile