Vagon ,,in paragina''!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

theo

Well-Known Member
13 Septembrie 2007
443
3
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
LOCATION
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
Salutare tuturor,
Vreau sa va prezint ultima mea realizare:un vagon ,,in paragina''.Am de gind sa-l inserez intr-o macheta statica.Iata citeva imagini:


 
Mmm... interesanta realizarea! :aplauze:

Dar totusi, mama, ce ingeniozitate pe bastinasii aia care au reusit sa ridice pe patru traverse ditamai vagonul INCARCAT, ca sa-i fure osia! ;-)
 
in prima poza se observa ca vagonul este gol, prin usa rupta se vede spartura din peretele opus. de ce te miri ca au reusit sa fure osia, bastinasii au furat combinate intregi si le-au dus la fier vechi :lol:
 
gicu a spus:
daca mai umbli putin la el ...

din vechi sa il faca nou nu prea vad cum...poate alta caroserie,ca magazie
de scule cu peretii sparti e cam tentant pentru amatorii de chilipiruri :p

traversele sub vagon nu insemana neaparat ca cineva a furat osia...poate
ca osia inca era reutilizabila si nu avea rost sa fie lasata in voia ruginei

mentalizati-va pozitiv,de ce va ganditi numai la furat si sustras?
 
si este de vina Romania ca se fura ?sau cei care o fac? aici dau dreptate lu´´Rally
fostul proprietar al acestui forum... incetati sa va mai denigrati tara!

scuze de off topic!
 
Superb
Si sincer chiar am vazut un vagon exact in "pozitia" asta , stiu ca i-am facut si poza , daca o gasesc promit sa o postez aici cu permisiunea artistului Theo .
Ai mana , imi place .
PS. Nu faci astfel de "modificari " si la comanda ca eu nu mai am timp nici de mine :(
 
Salutare din nou Theo si scuze de greseala!

Merci de atentionare, abia acum am vazut ca nu-i un vagon incarcat cu pietris asa cum mi se paruse, ci un vagon gol si ACOPERIT ce a stat atat de mult, incat i-a crescut iarba pe acoperis!

Evident, atunci se schimba treaba: nu mai e un vagon incarcat cu pietris care a fost uitat de CFR incarcat pe o linie moarta, ci un vagon caruia eventual i s-a stricat o osie, ce a fost luata pentru a fi dusa la reparat. Oamenii care au plecat cu osia la reparat au fost "disponibilizati" in timp ce erau plecati, :D , n-a mai avut nimeni grija de osia respectiva, iar vagonul inutilizabil a ramas pe linia moarta pana a ajuns in starea care se poate vedea...

Una peste alta, o poveste perfect verosimila.

Ce-mi place insa mult este realizarea ta: vagonul arata absolut autentic, felicitari!
 
Fac si io in off-topic : osia clar nu este furata.Daca invatam din experienta acumulata la Valea Calugareasca(nu e vorba de accidentul de anul asta)
mai intai se fura cutiile de osie si diverse elemente precum tampoane, cuple etc., dupa care se fura si sina de sub vagon lasand cam 20cm sub roata :D .
 
@theo,
Faina lucrare ai facut !!!
Super tare!!!
Acum daca l-ai incadra si intr-un peisaj....ar fi mortal ! :D

PS: Cu permisiunea ta,iti voi"fura " ideea ! :D 8)
Ma apuc si eu de facut asa ceva. Ca-mi trebuie la modulul HO.... :fluierat:
Marius.