Back to the Future 3 HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

bonygy

Active Member
5 Martie 2016
95
0
27
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
BACK TO THE FUTURE III HO
Asa cum spune si titlul, am incercat sa recreez scena de la sfarsitul trilogiei Back to the Future, la scara HO.
Macheta DeLorean a trecut prin clipe grele in cursul transformarii in drezina, asa cum este in film. De asemenea, am avut putin de lucru la obtinerea vagonului cu lemne din spatele locomotivei... avand in vedere ca nu am vrut sa modific tenderul original, care oricum era prea mare.
In graba de a vedea cat mai repede ansamblul gata, am obtinut o grosolanie pe capota masinutei (cei care stiu filmul, au inteles ce reprezinta acea piesa), dar cum nimic din ceea ce se vede nu este lipit definitiv, nu va fi o problema prea mare sa le schimb.
Sunt multe neconcordante fata de ceea ce apare in film, dar cu buget limitat, asta a iesit.
Deocamdata atat.
Locomotiva din colectia Trenuletul Electric (M62) a servit ca magar de tractiune pentru "carul de filmare" al unor scene. Se poate vedea la sfarsitul clipului.
DIn cauza ca filmul contine material protejat de drepturile de autor, este posibil ca vizionarea sa nu se poata face de pe dispozitive mobile (telefoane, tablete). Se rezolva cu un PC sau laptop.
Vizionare placuta.

https://www.youtube.com/watch?v=sUlGmBRuu-Q&feature=youtu.be