Inedit: Vână’tor de tancuri sovietic SU-85 scara HO 1/87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

wittman40

Well-Known Member
24 Ianuarie 2011
379
2
Arad - Satu Mare
LOCATION
Arad - Satu Mare
Deschid un nou topic s㒠m㒠mai recreez şi s㒠m㒠distrez puţin în alt domeniu decît că’suţe, întretimp o s㒠mai lucrez şi pe staţia CFR Conop, dar aşa vreau s㒠m㒠relaxez. Iat㒠am gă’sit nişte vagoane Roco platform㒠şi m-am gîndit s㒠fac pe ele nişte blindate. Mi s-a pus pata pe un vână’tor de tancuri sovietic SU-85 am fă’cut planurile pe Coreldraw şi început s㒠o transpun pe hîrtie. Ah nu v-am spus c㒠o fac din hîrtie şi carton.


 
Bravo Janos! Asteptam cu multa curiozitate evolutia lucrarii tale, eu personal sunt si un mare fan al blindatelor. Realizarea unei garnituri cu echipament militar cu siguranta ca va arata bine pe o diorama. Spor. Respect
 
Iata ce se poate taia cu niste preducele, lucrind la scara mica e foarte indicat sa se foloseasca fiind foarte greu de taiat rotiile si ca sa nu va tin degeaba in suspans iata niste poze despre primele galeti:

 
O munca de chinez batran dar important este ca rezultatul se vede. Frumos inceput. Si de aici rezulta numarul mare de piese care compun o astfel de macheta, mai ales daca avem in vedere scara 1.87 Spor in continuare. Respect
 
:oops: sunt sigur ca mi-as prinde degetele intre zimtii senilelor daca m-as apuca de ceva asa migalos.Felicitari si abia astept sa vad rezultatul

:lol: Pe de alta parte vreau sa vad antena facuta din carton :roll:
 
Mersi Domnilor si eu astept sa vad rezultatul, sunt tare curios cum o sa fac senilele si incerc sa fac si antena di carton, numai ca sa-ti fac de plac :)