Metoda de balastare linii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Andreiu, cred ca s referea la liniile de pe modulele noi

Multumesc celorlalti pt linkuri.... Poate gasesc pe ebay sau la chinezi, sau combin cu altceva. Chiar m-as bucura ca magazinele romanesti sa aduca si TT
 
Hmmm...deja ma gandeam... am vazut ca este destul de simpla. Credeam ca este ceva complicat.... As studia una ca sa nu gresesc ceva... Si cred ca o pot face si din alte materiale

Sogard, ma ajuti cu un laser?
 
Vezi ca nu este chiar asa de simpla. Intr-o revista spaniola, Mundo Ferroviario, din 1993, este prezentat un astfel de dispozitiv.

Platforma principala este din alama, ( asezata pe 4 roti, ca sa poata fi impinsa pe sine) si are 3 orificii in mijloc, cate unul pentru laterala sinei si unul pentru interior. Orificiile, aliniate pe axul transversal al piesei, conicid cu axul transversal al palniei. Toata structura/palnia aceea din plexi culiseaza lateral ( pe axul longitudinal), pe platforma de alama, avand astfel 2 pozitii, inchis/deschis ( cele 3 orificii).Daca te uiti cu atentie, vei observa gaurile ovale in plexi, pentru cele 4 suruburi, ca sa poata culisa. Cu orificiile inchise (de fapt cu palnia din plexi deplasata lateral) se circula dispozitivul de-a lungul liniei ( unde s-a depus deja pietrisul) , curatand traversele de pietris si dand o oarecare forma prismei de balast, cu ajutorul uno bucati de cauciuc fixate sub platforma , pe interiorul si pe exteriorul sinelor.
 
Inca un dispozitiv, pe acelasi principiu prezentat in postarile anterioare...insa la un pret "imabatabil" ! :p

http://www.youtube.com/watch?v=7JqXSj9ItlM&feature=share
 
  • Haha
Reacții: bogdanra