Trenuri si Gari in Turcia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
1
Satu Mare
LOCATION
Satu Mare
Stimati colegi pasionati, revin cu niste poze, zic eu interesante, facute in timpul unei vizite in Turcia. Inca o tara care are infrasctructura feroviara destul de bine pusa la punct, trenuri care circula cu viteze apreciabile pe distante mari dar nici trenurile naveta nu sunt de subapreciat. Incep cu poze facute in gara din Eskisehir, cladire care m-a impresionat prin forma geometrica interesanta dar si spatiul mare in salile de asteptare.

Apoi, asteptand trenul care urma sa ma duca la Istanbul, un expres tractat de o locomotiva electrica masiva dar si aspectuoasa, am facut niste poze pe peron si in vecinatate.

Am pozat electrica care ne-a tractat, atat la plecare in gara Eskisehir, cat si la sosire in Istanbul. Am surprins si cateva poze din interiorul vagonului de rang express.

La Istanbul, cladirea garii este de o frumusete exemplara, iar in fata ei este postata o locomotiva cu aburi care aminteste de inceputurile transportului feroviar in Turcia.


A fost o experienta deosebita, si sper ca va place, aducand ceva nou la reportajele fotografice de pe acest forum. Voi reveni si cu alte poze diin domeniul feroviar, facute si in alte tari. Cu respect