Colectie auto 1/43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

brcosminp

Well-Known Member
Trenulist
4 Septembrie 2009
541
1
Bucuresti
YAHOO
brcosminp
LOCATION
Bucuresti
Si pt ca treaba cu modelismul feroviar stagneaza in ceea ce ma priveste pt moment, am abordat si domeniul auto unde poti primi detalii satisfacatoare de la 1/43 in sus la preturi rezonabile

Incep cu o reproducere la scara 1/43 a castigatoarei DRM(actual DTM) in 1980 Lancia Beta Montecarlo







 
Din pacate nu e nici un producator trecut nici pe ambalaj, nici pe postament nici pe model. Am incercat sa obtin mai multe referinte despre seria respectiva insa n-am gasit mare lucru. Pare tot dintr-o serie gen De Agostini - ambalajul era destul de saracacios - insa mult mai bine facuta.
 
ştiu c㒠aveţi o colecţie auto interesantă’.. aştept şi mai multe prezentă’ri
 
Arata destul de bine macheta si inclin sa cred ca este de la IXO.
Da si eu inclin sa cred acelasi lucru, face parte dintr-o testare a pietei cu colectia Tourenwagen Legenden, in Germania cel mai probabil, din care imi sunt cunoscute doar 2 modele, cel prezentat si cel de-al doilea in poseseia caruia voi intra, sper, in curand.
 
M-a atras foarte mult istoria competitiei Le Mans mai ales epoca post '90 si din pacate am reusit sa strang "printre picaturi" modelele reproduse la 1/43. Calitatea acestora o plasez undeva tot pe la nivelul IXO - cel mai probabil autorul acestora, o calitate decenta dpdv calitate/pret insa este de apreciat constanta calitatii in reprezentarea modelelor reale.

Dodge Viper 2003



 
Am reusit sa intru in posesia celei de a 2-a reprezentante a Tourenwagen Legenden - cred ca a fost o testare a pietei cu cele 2 modele, nu am gasit prea multe referinte despre respectiva colectie.



 
Micuta care imi plimba zilnic fizicul printr-un oras insuportabil d.p.d.v. al traficului (produsa de Abrex)

 
Va prezint 2 intrari noi, realizari PMA si Autoart SL 65 AMG si 500 SEC

11388041753_6163ed5234_b.jpg
 
Citaro in interpretare Rietze (stanga) si Norev, detaliu SL si masina de gunoi :) toate in ceatza de azi

11387912466_3cca5511ac_b.jpg


11387914915_abd7c36136_b.jpg


11387909106_0e2936887d_b.jpg


11387937784_56f68cda81_b.jpg