Galionul Sfantul Ioan Botezatorul-San Giovanni Battista

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bugy234


Ce "nu prea da bine" fi mai clar poate pui si cateva poze cu ce ai facut .
Toti navomodelisti cu care am discutat spun nu monta inainte de a avea puntile si toate coastele galionului.
 
se pot monta coastele pentru a-ti face o idee despre defectele care apar...asta nu inseamna ca osatura trebuie si lipita. :-? cand voi avea toate partile ce compun corpul le voi lipi.pana atunci ma delectez cu macheta 1:43 a unei dacii 1300 aparuta tot sub egida celor care produc si corabia. :D
 
omule corabie are mari probleme ,chiar de la inceput ,sa sper coi rezolvao da macheta daciei 1300 de unde ai luato?
 
omule corabie are mari probleme ,chiar de la inceput ,sa sper coi rezolvao da macheta daciei 1300 de unde ai luato?
 
DeAgostini a inceput o noua serie de reviste cu automobile macheta .
Din pacate este un experiment in cateva orase in special zona Moldovei printre care si Galatiul .
Exact cum au facut si cu Mari Corabii exclud Bucurestiul si marile orase , cele in care se vinde cel mai mult aceste aparitii , din motive stiute doar de ei .
 
Hmmm.
Aici a aparut tot de la DeAgostini o serie noua cu motociclete Harley Davidson la 1:24....iata primul exemplar :
 
salut
imi pare rau sa aflu ca aveti probleme in montarea acestui kit pe care eu l-am asamblat in totalitate, ma refer la partile care au venit pana acum si cu exceptia faptului ca am mai pilit pe aici pe colo in locurile de imbinare a puntilor cu coastele nu am intampinat nici o problema
De retinute nu lipiti coastele inainte d a proba puntile ;-)
 
pai daca ai spus ca ai pilit pe ici pe colo inseamna ca nu se potrivesc perfect...tocmai despre asta vorbeam si eu,despre anumite erori intre punti si coaste,intre coaste si chila.
P.S.am si spus mai sus ca nu trebuiesc lipite coastele de chila pana nu vin toate.atunci iti poti face o idee despre eventualele corecturi.spor la lucru.
 
bugy234 si piciu va rog sa tineti cont de regulamentul forumului :

Florinn a spus:
Bine ai venit pe forumul pasionatilor de trenuri si trenulete !
Te rog citeste cele cateva reguli de baza ale acestui Forum.
...
7. Nu este permisa folosirea unui limbaj necivilizat, limbajului gen IRC, postarile monosilabice, postari cu iconite in exces, precum si postarea oricaror mesaje care contravin legilor in vigoare.

...
 
Pentru cei interesati de achizitia unui "pin pusher" ca cel din prezentarea de pe dvd, il puteti gasi la Hobbyx, momentan epuizat :( !
http://www.hobbyx.ro/produs.lista.html?cat=106&subcat=260&page=4