Minimodele RC

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Endo_ro

Well-Known Member
Trenulist
28 Octombrie 2016
662
0
Bucuresti
trenulete.cabanova.com
WEBSITE
http://trenulete.cabanova.com
LOCATION
Bucuresti
Salut,

Astazi mi-au cazut ochii pe o jucarie cu radiocomanda, o masinuta miiiiiica si simpatica, pe care am luat-o pentru pustulica al meu sa se joace si el cu ceva care sa aiba antena. Desi mai avea cate ceva.
Masinuta este foarte meseriasa. In telecomanda se introduc 3 baterii AA, iar incarcarea acumulatorului din masina se face cu o mufa din telecomanda. Are si un postament foarte dragut cu vitrina. Mufa de incarcare este exact teava de esapament.
M-am plimbat cu ea de m-am plictisit ... ca sa-i arat lui fii-miu cum se conduce, fireste :razz: Nu ma asteptam sa tina atata chichineata aia. Nu am reusit sa o consum. Si pe deasupra are si faruri functionale, lumini la subwoofer in interior si stopuri pe spate.
Belea de masina.
Scara e ceva mai mica decat 1/43 dupa ochiometru.

Sa va las cateva imagini...

Masina la incarcare...


Cuplarea mufei in esapament...


Farurile, care lumineaza puternic atat pe pereti cat si in fata masinii, ca o faza scurta... chiar am ramas impresionat de chinezarie :razz:


Stopurile...


Si lumina de la sistemul audio. Nu se vede dar lumineaza tot habitaclul, ca un neon albastru.


De mentionat si faptul ca face drift si se misca exceptional pe parchet. Nu recomand pe covor. :D

In rest, o masinuta distractiva, cu care poti intra linistit in pereti, ca nu pateste nimic. :lautar:
 
Nu este gluma...chiar merge destul de bine .Dar trebuie inainte aspirat parchetul.....daca este praf :-? :D
 
cumva de la TCM ? ca aveau aia chestii destul de interesante si la preturi bune; am luat si eu si inca macar un colistas niste tractorase de la siku la preturi super ok (pacat ca nu aveau mai multe ca le faceam vanzare considerabila); si pentru cei interesati preturile erau 32 ron tractorul cu remorca (mama lui de boc ca erau inainte cu 5% mai ieftine)
 
Chiar n-am retinut numele, era la etajul 1, parca, pe stanga cum iesi de la lifturi, destul de aproape, primul sau al doilea magazin. Se vede usor pentru ca au muulte jucarii de bebei, cu sonerii si alte luminite. Iar masinile astea sunt asezate pe rafturile din mijloc, chiar in fata unor RC mari. 8)
Cred ca mai iau cateva ca sunt mai multe in serie.
Si asa ma chinui sa aleg un Monster Truck mare si nu ma pot hotari. Inclin catre nitro, dar sunt multe aspecte de luat in considerare. :confused:
 
Am si eu doua chinezarii ieftine:


Cea galbena, judecand dupa aspect, e un Lamborghini. Stie sa faca drifturi pe suprafete perfect plane. Inceteaza sa functioneze la impact dur cu obiectele de mobilier sau cu masina verde; se rezolva prin trantire de podea (pana acum n-a mers cu alta metoda). I se aprind farurile cand merge inainte si stopurile cand merge inapoi. Tractiune integrala. Vine in pachet cu roti de drifting si roti de viteza. La mai mult de 3m de telecomanda nu mai reactioneaza.
Cea verde ar trebui sa fie un 4x4, dar trage doar cu axa spate. Nu urca nici peste papuci, dar se intepeneste zdravan in spatiul dintre canapea si podea din cauza formei aerodinamice. Nu are lumini. Are suspenii functionale (dar inutile, evident). In sufragerie nu am intampinat probleme cu pierderea semnalului de la telecomanda. Este o pacoste la parcarea cu spatele (nu prea merge directia la mersul inapoi).

:lautar: