Nelson's HMS Victory

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Servus Rudi,

Stii cum este cu priceperea, asta e mereu limitata, intotdeauna este loc de mai bine!

Am vazut ca exista chiar si pe net mai multe surse de unde poti descarca Anatomy of the Ship Victory, insa nu stiu cat de legal este :D ... sau poti sa cumperi cartea uzata de pe Amazon cu 15 lire, deci nu foarte mult.

Acuma, problema pe care o ridici tu este buna, adica nu vezi greselile din kit, faci modelul cum zic ei. Insa eu cred ca mai bine te documentezi sa faci modelul cum trebuie si esti mai in castig, fiindca obtii un rezultat mai bun!
 
Servus Dorin ,
Si eu m-am tot luptat cu gandul ,daca este nevoie sa-mi cumpar acest AotS Victory ....? Dar este evident ,daca te ocupi serios cu acest hobby ,nu ai alta alegere.....
M-am uitat pe net ,sunt inca cateva exemplare la amazon ,unde am mai cumparat si alte chestii......
Cred ca cel tarziu cand corpul corabiei este gata,ar fi nevoie de aceasta carte ...pentru detalii etc.....
 
Rudi, pana faci rost de cartea aceea, baga un ochi aici pe site-ul asta, poate gasesti ceva interesant:

http://pete-coleman.com/forum/
 
Salut ,
Acum ca vine vremea rea ....am continuat cu lucrarile la corabia HMS Victory.....seria a ajuns la numarul 57.....iar stadiul corabiei mele este la nr.32.... :oops: :oops: :oops:
se vede ca am tras ceva chiul peste timpul de vara.Dar toate numerele seriei le am ,deci nu lipseste nimic si lucrarile vor continua.......