Colectie Tanc 1:72

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

SantaFeFan

Well-Known Member
Trenulist
27 Februarie 2008
1.418
5
Germania
LOCATION
Germania
Salut ,
Aici la noi a inceput o colectie noua de tancuri la scara 1:72.....iata primul exemplar :
 
Frumoasa macheta :aplauze: Felicitari! Si ca o completare , pentru comparatie , postez doua poze(daca-mi este permis) cu varianta reala , in prezent exponat de muzeu:

 
Salut Rudi,

Foarte interesante machetele, sa le stapanesti sanatos. Ma tot uit la detalii si sunt curatel facute. Au inceput sa lucreze bine chinezii astia!!! :D

Apropo, baieti, care sunteti in Bucuresti, se pare ca niste modele de tancuri identice sau cel putin asemanatoare exista de vanzare la Muzeul Militar National la subsol, si nu costa foarte mult (circa 5 lei bucata). Aviz amatorilor!
 
Salut ,
Chiar daca nu face parte din aceeasi colectie (de la kiosk...) acest T34 a intrat si el in colectie (model 1:72 Dragon)
 
si tu te inarmezi? :p vad ca la tine se anunta razbel intre scari 1:72 vs 1:87....ultima pare a fi defavorizata rau :D
 
cosmin78 a spus:
si tu te inarmezi? :p vad ca la tine se anunta razbel intre scari 1:72 vs 1:87....ultima pare a fi defavorizata rau :D

nu sunt un prieten al razboiului :-? .....dar intotdeauna m-a fascinat technica : atat la tancuri ,blindate ,avioane ,nave etc.....dar bineinteles ca nu am timp sa le construiesc ......
Dar acum ca DeAgostini a inceput aceasta colectie ,m-am gandit ca sunt simpatice pentru colectionat (altii cheltuie banii pe tutun si alcohol.... :D )
 
Salut Dorel ,
Aceasta colectie apare cu cate un model tot la doua saptamani .....urmatorul care este anuntat este un Sherman american ....deci nu depinde de mine ordinea .Dar vor fi si modele din partea aliatilor ,deoarece nu sunt un fan numai pentru modele germane .Fiecare model este frumos in felul lui .
Si desigur nu strica ceva weathering cu pasteluri sau vopsele sub forma de praf.....
 
Salut ,
da ,erau simple ,dar robuste....si muuuulte :D .Americanii au avut liniste pe continentul lor sa produca armament in numar mare .
In aceasta colectie o sa mai apara si alte tancuri ale aliatilor ....dar cum am spus ,ordinea in care vin nu depinde de mine :roll: