Slot Car

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

SantaFeFan

Well-Known Member
Trenulist
27 Februarie 2008
1.418
5
Germania
LOCATION
Germania
Salut ,
Iata ca a sosit la noi (la mine si la fiul meu ) un set SlotCar .Este de la Scalextric (concurentul lui Carrera :D ).Ne-am hotarat sa-l montam la iarna jos in beci (hobby-raum ) sub diorama mea .....Vom face si ceva cu iarba si nisip in jurul ei ,ceva pomi ,verdeata etc.....



Masinile sunt :Ferrari 330 ,Aston Martin DBR9 ,Maserati MC 12 , Dodge Viper ,Mercedes AMG-DTM. Toate la scara 1:32.
 
Pai este foarte simpatic ,sa fac curse cu fiul meu...... :D
Dar poate tot il aduc pe calea (sina ) cea buna ,adica trenulete :D :D :D
 
Horia_Radulescu a spus:
Rudi, vad ca nu te lasi cu Rudi al mic ;)

Pai da.... cam prea mult isi pierd timpul la aceste jocuri electronice.Asa ca am acceptat sa facem ceva sub diorama mea ,si asa sper sa arunce cate o privire si in sus spre trenulete..... :roll: ....poate,poate...... :mrgreen:
 
Salut,
Eu cred ca acest tip se ocupa si de trenulete.......prea este frumos lucrat:
http://www.slotforum.com/forums/index.php?showtopic=20110&st=195
 
Salut ,
Iata ca din timpul meu putin si pretios ..... :D trebuie sa jertfesc ceva si pentru SlotCar :D .Fiul meu nu ma lasa in pace ,si vrea neaparat o diorama cu masini la 1:32 .Asa ca au inceput lucrarile si la aceasta diorama :

Eu am vrut sa incep in iarna sa-i fac asa ceva ,dar nu am liniste ... :D
Acum lucrul la diorama americana s-a redus (momentan )aproape la zero .Dar ii fac pe plac ,deoarece parca imi face si mie placere sa lucrez la aceasta diorama :D
 
buna Rudi,

mai, ai vrut copii, acum ai... sa vezi cand s-or apuca sa fugareasca hamsterul cu Slot-Cars ce-o sa ai pe cap! :D

ca traseu faci un clasic "Acht" sau mai complicat?
 
@Horia ,sotia a vrut neaparat copii ..... :roll: ,eu mai putin atunci :D .Dar acum sunt bucuros ca sunt aici !!!
Saracul hamster nu prea are nici o sansa daca este fugarit de Maserati MC12 :D
Ca traseu inca nu stiu ....mi-ar place ceva in stil "Targa Florio" sau "Carrera Panamericana" .Deci cu masini sport clasice .......
 
Salut,
Iata ca acum muncesc mai mult la slotcar decat la diorama mea.... :D .Dar cel mic nu ma lasa in pace.A vazut filmul "Cars" si vrea ceva asemanator .Deci am luat calea cu "Carrera Panamericana" :D
Acesta este inceputul.....
 
Horia_Radulescu a spus:
ok, insa daca vrea Cars sa ne tragi si o Porsche 911/996 si un Hudson Hornet din 51... :D
@Horia ,immer mit der Ruhe .... :D
pana una alta am gasit la Obletter pe acesta:

Vor mai urma si altele .....dar nu caricaturi ca la "Cars" ci modele adevarate :fluierat: