In memoriam WWI, Fokker E.V.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

wittman40

Well-Known Member
24 Ianuarie 2011
379
2
Arad - Satu Mare
LOCATION
Arad - Satu Mare
In memoria Primului Razboi Mondial, avand anul acesta centenariul am facut un avion din hartie din perioada razboiului, avand in vedere sa dedic un omagiu pentru cei care au luptat in acel razboi mare. eu m-am gandit sa fac o macheta care in acea perioada de patru ani s-a dezvoltat cel mai mult, adica aviatia. Am ales Fokker E.V. din placere. Kitul este proiectata de firma Kartonowa Kolekcia si a durat aproape 5 luni realizarea ei, este facuta pentru un concurs, deci a trebuit sa am grija mare la detaliere. Este la scara 1/33.








 
Imi place mult ceea ce ai realizat Janos, frumoasa detaliere a machetei si aceasta scara permite o astfel de detaliere. Felicitari!
 
Mai Janos, tu ne pacalesti si ai lipit acolo o poza cu un butoi real in Photoshop, ca se vede metalul!! Si nici n-ai gasit si tu unul mai intreg, l-ai gasit tocmai pe cel mai turtit si ruginit!

:D :D :D

Desigur glumesc, felicitari, arata foarte bine! Imi place mult si zburatoarea, iti doresc multa bafta la concurs!