Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

In memoriam WWI, Fokker E.V.

Prezentari automobile, avioane, vapoare, etc.

Moderator: rrzxxx

wittman40

In memoriam WWI, Fokker E.V.

Mesaj de wittman40 » Sâm Mai 03, 2014 9:20 pm

In memoria Primului Razboi Mondial, avand anul acesta centenariul am facut un avion din hartie din perioada razboiului, avand in vedere sa dedic un omagiu pentru cei care au luptat in acel razboi mare. eu m-am gandit sa fac o macheta care in acea perioada de patru ani s-a dezvoltat cel mai mult, adica aviatia. Am ales Fokker E.V. din placere. Kitul este proiectata de firma Kartonowa Kolekcia si a durat aproape 5 luni realizarea ei, este facuta pentru un concurs, deci a trebuit sa am grija mare la detaliere. Este la scara 1/33.

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Janos
Electricul

Mesaj de Electricul » Lun Mai 05, 2014 8:01 am

Imi place mult ceea ce ai realizat Janos, frumoasa detaliere a machetei si aceasta scara permite o astfel de detaliere. Felicitari!
Cu respect,
Cristian
wittman40

Mesaj de wittman40 » Lun Mai 05, 2014 8:47 am

Multumesc Cristi, va urma si o alta zburatoare in curand.
Janos
wittman40

Mesaj de wittman40 » Lun Mai 05, 2014 10:00 pm

In continuare fac o mica diorama pentru avion, urmeaza un butoi de benzina, nomal ca din hartie:

Janos
wittman40

Mesaj de wittman40 » Mar Mai 06, 2014 4:29 pm

Ca sa se vada ca e din hartie:

Janos
victorian
Consilier Istoric

Mesaj de victorian » Mar Mai 06, 2014 5:03 pm

Mai Janos, tu ne pacalesti si ai lipit acolo o poza cu un butoi real in Photoshop, ca se vede metalul!! Si nici n-ai gasit si tu unul mai intreg, l-ai gasit tocmai pe cel mai turtit si ruginit!

:-D :-D :-D

Desigur glumesc, felicitari, arata foarte bine! Imi place mult si zburatoarea, iti doresc multa bafta la concurs!
Dorin

"Dezvoltarea unui stat se masoara si prin starea retelei sale feroviare". Camillo Benso, Conte di Cavour
Scrie răspuns

Înapoi la “Alte categorii de modele”