Poze Rastel

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

rastel

Well-Known Member
10 Martie 2010
499
0
Cornetu
LOCATION
Cornetu
Salutari, aici voi prezenta pozele din colectia mea.
OBB 1116 Taurus in gara Petrosani:


O frantuzoaica a GFR surprinsa (partial) in gara Craiova, alaturi de alte locomotive GFR:
 
Tot din gara Petrosani, un tren pentru lucrari de intretinere a infrastructurii:


Un detaliu care explica motivul pentru care garnitura este extrem de ingrijita:


Locomotiva trenului personal 2736 Petrosani - Lupeni gata de plecare:
 
Hopaaa, stai asa ! Ce e cu trenul ala de lucru acolo ? Ai intrebat cu ce ocazie e la noi ?
 
Sincer, nu am intrebat pe nimeni nimic. Eram prea suparat ca trenul meu avea intarziere de 60 min.
Cateva imagini cu lucrari de consolidare din Defileul Jiului:
- perete consolidat cu plasa si torcret


- si altele
 
Valea Jiului este superba, am fost pe acolo cu masina si vazand lucrarile mi-am zis ca trebuie sa fie de neratat o calatorie cu trenul prin defileu. N-am reusit aceasta calatorie momentan decat virtual, pe youtube, dar poate intr-o buna zi, cine stie.
Oricum, pentru cine e pasionat si are si posibilitatile, o filmare cab view intr-un format cat mai bun (hd daca se poate) cred ca ar fi savurata de toata lumea ...
Si o intrebare pentru cunoscatorii cailor ferate, ca sa ma pot apuca sa caut pe net: exista alte cai ferate in romania comparabile (chiar si de departe) cu acest traseu ? Valea Oltului mi se pare prea soft (si oricum nu prea am gasit filme edificatoare), prin alte parti nu mai cunosc.