Foto Obi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Am amanetat nava spatiala si mi-am tras drepturi de autor cu Tanti Ludmila. Poze din Depoul Cluj, multumiri lui Bogdan H, mare om!

 
Care este utilitatea sticlei care atarna de plugul locomotivei ? E dotare "stock" :D ?
 
E o interventie pe care numa' romanashii o pot face, pana la perdele in jamuri mai e un pas

Daca va place aceasta Seriojnaia Ludmila, va pun poze cat ma tine timpul.

 
Sala masini:

Motorul, turbosuflanta si toba



Jugul (cred, nu ma prea pricep), cu anul stantat




Alte poze:



Si pentru ca e cel mai adevarat diesel, fetele mele (nu-s de maritat!):



Si a lui Doru.C, mai aproape de culoare:

 
nenea...facusi poze la lettering si alte alea?ca daca sunt aceleasi de la origine,la o eventuala cfrizare se aplica decat nr-ul ala lung,epoca VI si ,eventual.vreun logo CFR ceva....
 
obiwan a spus:
Si pentru ca e cel mai adevarat diesel, fetele mele (nu-s de maritat!):


Vali, fetite rusesti ai, de tehnica germana, vaz ca dispui, pentru viteza americana ai turbosuflanta, iti mai lipsesc covoarele turcesti ca sa le dai gata ca roman verde ce esti (vorba bancului) ! :D


P.S.Petul ala, e ultimul model de pishatoare ecologica pentru mecanicii prostatici???
 
PET-ul e recipient lichid frana auxiliar :D Cum vine o loko adevarata, trebuie impopotzonata cu ceva, altfel nu ie destul de chicios...
Cat despre ceferizare, Cosmin dragule cred ca e cam tarziu. Ajunge ca le avem pe astea:

 
chickengeorge a spus:
obiwan a spus:
Si pentru ca e cel mai adevarat diesel, fetele mele (nu-s de maritat!):


Vali, fetite rusesti ai, de tehnica germana, vaz ca dispui, pentru viteza americana ai turbosuflanta, iti mai lipsesc covoarele turcesti ca sa le dai gata ca roman verde ce esti (vorba bancului) ! :D


P.S.Petul ala, e ultimul model de pishatoare ecologica pentru mecanicii prostatici???

In RECIPENTU' respectiv se afla zestrea tzarii :D
 
sogard_2003 a spus:
Mai Obi daca iti puneai si tricou rosu credeam ca ti-ai scos capul pe geam. :evil:
Am fost luat pe nepusa masa, deobicei cand am tricou galben si pantaloni rosii am si chiloti albastri ca sa pot forma cea mai urata combinatie de culori. Din respect pentru voi nu pot sa le afisez pe toate simultan, asta o fac numa cand is nationalist depravat :evil: