Colectia personala Electricul

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
1
Satu Mare
LOCATION
Satu Mare
Stimati colegi, va prezint si eu colectia mea de poze, care este destul de numeroasa, si incerc in acest fel sa impartasesc si eu cu voi aspecte din lumea feroviara, din diferite zone, vazute de mine cu ocazia calatoriilor. Voi incepe cu cateva poze facute cu prilejul unei excursii la Radna anul trecut

Desiro, ca personal, asteptand in gara Arad plecarea spre Timisoara. Un altul in Depoul Arad.


Liber! Iesirea din Arad. Electrica tracteaza bine. Garnitura se integreaza frumos in peisajul verde.


Locomotive industriale, uitate de vreme si de patroni, in drum spre Radna. Intre ele un LDH acre mai lucreaza.


Se apropie personalul Simeria-Arad-Curtici, tractat de 91-742 7. Peisaj minunat, locomotiva frumoasa.


La scurt timp trece si rapidul, tras de o electrica gri mai putin ingrijita, 40-0047-7. Directia: Arad-Curtici-Budapesta.


In gara Radna, liniste, pace, semafoare, stalpi de inalta tensiune, cateva utilaje. Oricum se apropia o ploaie zdravana.


Dar, ia te uita.....si un personal Radna-Timisoara, cu un GM destul de curatel si frumos. Statea la semnal, gata de plecare. Era GM 65-0974-9


Voi reveni...
 
Asa cum v-am promis, revin cu poze pentru aceasta colectie personala.
Locomotive la odihna intr-o zi de vara in Depoul Arad. La intrarea dinspre Radna se LDH-ul astepta,dar se infatisa si o frumoasa aburoasa pe post de exponat.


Unifertans-u isi odihnea Sulzerul, alaturi de electricele Grupului Feroviar Roman, printre care un BB francez in culori frumusele.


Aburoasa 230 sta de veghe la intrarea in Depou, in timp ce mai multe locomotive ies, gata pregatite de drum. Drum bun!


Nici electricele nu se odihnesc in ziua torida de vara. Gata de plecare.
 
Azi 01.07.2012 am plecat la gara Satu Mare pentru pozat. Primele poze au surprins 60-1228-0 asteptand garniturile de la Bucuresti respectiv Mangalia. Locomotiva face parte dine cele 17 locomotive diesel care apartin Depoului Satu Mare. Desigur dintre acestea nu toate sunt functionale, multe asteptand pe liniile secundare ale depoului. Cu acest subiect revin alta data.


A sosit si IR1741 Bucuresti Nord-Satu Mare cu o compunere destul de numeroasa si tractata de GM 65-1264-4.


Undeva pe la 9.39 apare si IR de la Mangalia cu tractiune GM 65-0922-8 si in compunerea garniturii si cu un vagon de dormit Hansa rosu.


Apare si Duewag-ul pregatit pentru drumul de Jibou.


60-1228-0 pleaca cu garnitura la Revizia de vagoane in timp ce eu fac niste poze la vagoanele de pe Mangalia si un automotor Regiotrans care astepta plecarea spre Bixad.


Sper ca v-a placut. Voi reveni cu alte poze. Respect