Colectia mea personala...

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Electrica_675

Active Member
26 Noiembrie 2009
156
1
Ploiesti Vest
LOCATION
Ploiesti Vest
Va salut baieti! Sunt nou pe forum, si vreau sa va arat si eu niste poze din colectia mea :

EA 746 cu RR proaspat efectuat la IRLU Adjud si EA 883 cu RK efectuat la Reloc Craiova, pleaca impreuna cu trenul 52531 la Suceava :



EA 1009 vine dinspre Iasi cu niste vagoane de piatra si isi continua drumul in directia Bacau :



Sper sa va placa :wink:
 
Ma bucur ca pe acest forum a mai aparut un contribuitor cu poze de calitate!
Naveta de piatra de la Chileni circula am vazut-o si la Brasov in aceeasi compozitie.

Bafta!
 
EA1-646 in fata depoului Pascani, dupa ce a garat un P de la Marasesti :



EA 871 cu R 652 Suceava Nord-Bucuresti Nord, in gara Pascani :



Vor urma. Sper sa va placa :wink:
 
EA 473 vine izolata spre Pascani, dupa ce a impins trenul 63031 pana la Targu Frumos :



EA 1083 "taraia" dupa ea un dimitrov care avea destinatia Remar Pascani :



EC 126 la urma IC-ului 554 :



DHC 70 cu un P spre Putna :



Vor urma...Sper sa va placa :wink:
 
faine poze ...asteptam continuarea

daca e nou la cfr nu suntem familiarizati cu noul
daca e vechi si-n paragina nu ne place ca se risipeste
oare cum e bine ?!!
 
Revin cu alte fotografii :

40-801 cu A 1752, Suceava Nord-Brasov, la iesire din gara Pascani :



40-886 vine agale de la Targu Frumos, dupa ce a impins un convoi de vreo 30 cisterne :



43-084 cu un P de la Iasi pentru Pascani :



80-165, locomotiva de manevre a garii Pascani :



Vor urma...
 
Impresionanta infrastructura de prin Pascani... nu neaparat ca stare de functionare, ci mai degraba ca si complexitate si numar.

Felicitari pt poze, sunt reusite.
 
LE6600 47-021 venit izolat de la Targu Frumos si se indreapta spre triaj, unde v-a mai impinge un alt tren, tot pana la Targu Frumos :



LE5100 40-0386 cu un convoi de cisterne de la Iasi pentru Bacau :



LE3400 43-155 impinge un tren cu vagoane de piatra pana la Muncel :



LDE2100 60-015 impinge un tren al Servtrans incarcat cu fier vechi in Pascani Triaj :



LDH1250 81-456 la urma unui tren de la Piatra Neamt. Trenul se descompune in Pascani, iar DHC-ul pleaca la depou :



Sper sa va placa! Pozele de mai sus vad ca nu prea a interesat mai pe nimeni ..
 
pozele sunt reusite,unele din ele imi vor servi sursa de inspiratie la aplicarea vegetatiei si nu numai.daca nu se comenteaza,nu inseamna ca nu intereseaza pe nimeni.eu prefer sa nu postez la asemenea topicuri,desi comentarii sunt destule,pentru a nu intrerupe sirul fotografiilor,pastrand astfel caracterul de album personal facut public...
 
Crede-ma ca toti le sorbim din priviri :) Si mie mi se pare penibil si neconstructiv sa spunem un bravo, sau aplauze. Fi sigur ca am salvat toate pozele si vor servi ca si inspiratie pentru o viitoare diorama (module) CFR
 
In completare la ce a spus Cosmin si ce am spus si eu, ar fi interesant de vazut poze si cu instalatii feroviare sau cu elemente feroviare: statii, semnale, poduri, catenara...toate ne ajuta pe cei pasionati de trenurile mici in munca depusa la diorame.
 
LE5100 40-0473-5 stationeaza in gara Pascani cu un tren de ajutor :



LE5100 40-0666-4 in fruntea A 1832 in apropiere de Argestru :



LDE2100 60-1364-3 cuplat la trenul 52532 Suceava-Pascani Triaj :



Ultima fotografie este editata. "Botul" era acoperit de umbra si m-am gandit sa incerc ca aceasta fotografie sa para ca una mai veche :)
 
40 0848 cu A 1752, Suceava Nord - Brasov :



41 0815 in fata depoului Pascani :



41 0655 in fata depoului Pascani :



44 126 coboara spre Pascani cu un P :



80 219 impinge niste vagoane in gara :