Colectie poze AlexCFRmures

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da, mi-am amintit ca am vazut cateva EA-uri de marfa ce apartin de depoul Tg Mures :lol: . Ar fi interesante niste poze cu ele pe traseu de la Razboieni sau de la Deda dar si cu ele in depoul Tg Mures.
Asta ca se va privatiza CFR Marfa si nu vor mai fi depouri pe linii neelectrificate cu locomotive electrice :-?
 
@Dr2005
Florinn a spus:
o repet nu stiu a cate-a oara :D ,
Nu folositi cod HTML !! Folositi IMG CODE !!
Pozele puse cu cod html se vad doar la unii (la mine si la altii nu)
Deci inca o data

IMG CODE NU HTML CODE :D

sau pe scurt, de HTML. incearca opera 10.6x, poate o sa-ti mearga si cu html
 
Ar fi interesante niste poze cu ele pe traseu de la Razboieni sau de la Deda dar si cu ele in depoul Tg Mures.
Uite cum arata o electrica intr-o gara neelectrificata, respectiv intr-un depou neelectrificat:




---
Chiar si acum sunt 4 electrice in depou.

P.S.:
Asta ca se va privatiza CFR Marfa si nu vor mai fi depouri pe linii neelectrificate cu locomotive electrice
Ce te face sa crezi asta?
 
Eu nu prea inteleg o chestie, ce sa caute locomotive neelectrificate pe un sector care nu este electrificat ... am inteles manevra de la gfr parca, unde prefera sa puna 2 locomotive, una electrica una diesel, ca sa nu mai plateasca taxa de stationare pentru una din ele atunci cand sectorul de drum o necesita pe cealalta, dar la cfr ?
 
Le aduce la reparat, fiindca cele mai apropiate depouri sunt la Siculeni, Teius si la Cluj nu stiu de care este. Muresu' e depou de Marfa.
Dar sa recunoastem, arata sexy o electrica pe o linie neelectrificata.:p
 
Ce-i drept, mare dreptate ai, e ceva total neobisnuit, cum ar zice unii 'exotic'.
Dar eu sunt inginer si pentru mine cam toate ar trebui sa aiba sens (stiu, e incompatibil cu faptul ca traiesc in romania, dar asta e).
Dar daca le repara, ma gandesc cum fac testele, atata timp cat nu e linie de contact ? Sau pur si simplu te referi doar la reparatiile mecanice si/sau de exterior ?
 
Pai, s-au pus oglinzi electrice, antene noi... mai multe nu stiu sa-ti spun ca nu am pile la depou si nici nu trec des pe la gara...
Uite, aici poti intreba 2 persoane care s-ar putea sa stie raspunsul la intrebarea ta: http://trainfan.myfreeforum.org/ftopic16-0-asc-680.php